İlk İçerik Anasayfa Ülke Sayfası All 3M.com Site Map

3M Gıda Güvenliği

Tüm dünyadaki gıda ve içecek endüstrisinin, geniş ve yenilikçi ürün yelpazemiz sayesinde, gıda güvenliği seviyesinde maksimum noktaya ulaşmasını sağlamak istiyoruz.

İndikatör Mikroorganizma Analizleri

Ürünler piyasaya sürülmeden önce gerekli olan tüm analizler yapılmalıdır. Analiz esnasında besiyerini doğru ve standart bir şekilde hazırlamak son derece önemlidir. Kullanıma hazır 3M™ Petrifilm™ Plakaları 200'den fazla uluslararası onayıyla sizlere destek olmak için tasarlanmıştır.

Numune Alma

Mikrobiyolojik analizlerdeki en önemli adım etkin numune alımıdır. Etkin numune alımı yapamadığınız bir durumda analiz sonucunuzun doğruluğunun bir önemi yoktur.

Sterilizasyon Güvencesi

Sterilizasyonun etkinliğinin test edilmesi Kalite Sistemlerinde önemli bir faktördür ve analizlerin farklı basamaklarında yer almaktadır:

  • Besiyeri hazırlama
  • Laboratuvar alet ve ekipmanının hazırlanması
  • Atıkların yok edilmesi

Patojen Analizleri

Gıda içerisindeki patojenlerin ve toksinlerin hızlı, güvenilir ve doğru bir şekilde test edilmesi, gıdadan kaynaklanan hastalıkların önlenmesinde kritik bir öneme sahiptir.

Hijyen Kontrolü / HACCP

Etkim bir HACCP sistemi, gıdaların hazırlık, üretim, ambalajlama ve dağıtımındaki tehlikeleri tanımlamaya yardımcı olarak, daha az kontaminasyon, daha yüksek kalite, daha az ürün iadesi ve daha az ürünün toplatılma riski anlamına gelir.

Sıcaklık Takibi

3M Sıcaklık İzleme İndikatörleri, depolama, sevkiyat ve teslimat sırasındaki olumsuz sıcaklık maruziyetlerini takip ederek kalite yönetiminize destek olur.

Keşfedin, Koruyun, Öncülük Edin
Gıda güvenliği ile markanızı koruyun. Eksiksiz hijyen kontrolü, HACCP, patojen ve yem analizleri yaptırın. Sterilizasyon cihazları ile atıklardan kurtulun.

3M Gıda Güvenliği Bölümü olarak, markanızı korumanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Dünya çapında bilinen ve kullanılan ürünlerimizle, laboratuar ve üretim alanlarınız için kullanımı kolay, güvenilir ve verimliliğinizi artıran çözümler sunmaya hazırız. Tüm ürünlerimiz ihtiyaçlarınız ve karşılaştığınız güçlükler göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Markanızın itibarını ve müşterilerinizin sağlığını korumanıza destek olmak amacıyla sizleri 3M'in yenilikçi dünyasına davet ediyoruz.