Späť na Späť na mapu stránky Späť na obsah All 3M.com Site Map

Spoločnosť Ford Motor Company zvyšuje pohodlie svojich zamestnancov znižovaním nákladov na energie prostredníctvom okenných fólií 3M

20/04/2012

Vrátiť sa na Prípadové štúdie

Spoločnosť Ford Motor Company zistila, že je náročné udržiavať pre zamestnancov príjemné teploty počas celého roka v 40 rokov starej centrále v Detroite a v 12 ročnej budove, ktorá je vyskladaná takmer úplne zo skla. Slnenie taktiež sťažuje pracovníkom v budove pohľad na obrazovky počítačov.

Po 40 rokoch skúšania rôznych variantov riešení na kontrolu teploty v budove, sa problém vo Forde vyriešil aplikáciou 3M okenných fólií Silver Window Film autorizovaným predajcom 3M na každé z 3 083 okien budovy.

Autorizovaný predajca 3M pokryl 83 000 m² skla. A vďaka expertíze a efektívnosti skúseného tímu sa projekt skončil 6 týždňov pred plánovaným ukončením.

Výsledky

Kým najdôležitejším výsledkom mal byť čiste len komfort zamestnancov, Ford hovorí, že sa spoločnosť teší benefitu zníženia energetickej spotreby, ktorý ušetrí spoločnosti približne $57 000 za rok na nákladoch na energie.

Pred inštaláciou spoločnosť nedokázala schladiť budovu počas horúcich letných dní na menej ako 27 °C. Teraz dokonca i počas 32 stupňových dní, sa teplota v budove udržiava na príjemných 22 °C.

Spoločnosť sa taktiež teší výhode zlepšenia vzhľadu budovy a redukcii oslnenia obrazoviek počítačov. Napríklad na oddelení obchodu nebolo možné 7 rokov odhrnúť závesy, lebo slnečné žiarenie znepríjemňovalo prácu s počítačmi a pohľad na ich obrazovky. Teraz si môžu pracovníci počas ich pracovnej doby užiť výhľad von z okna bez závesov.

Odlišnosť 3M

Spoločnosť Ford Motor Company zvyšuje pohodlie svojich zamestnancov znižovaním nákladov na energie prostredníctvom okenných fólií 3M

 

Vrátiť sa na Prípadové štúdie