Šioje svetainėje „3M“ naudoja slapukus Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimą pateikta mūsų privatumo politikoje. Su slapukais susijusias nuostatas galima bet kuriuo metu tinkinti, spustelint nuorodą „Slapukų nuostatos“ šio tinklalapio poraštėje.

Spustelėdami „Sutinku ir tęsti“ jūs patvirtinate, kad sutinkate naudoti slapukus savo kompiuteryje

Sutinku ir tęsti

Pereiti į pradinį naršymą Pereiti į tinklapio naršymą Pereiti į pagrindinį turinį All 3M.com Site Map

3M Unitek pacientai

Paaugliai
Tėvai
Suaugusieji
You + 3M Unitek
Naujienos
Klientų aptarnavimas
Ieškote informacijos?

Ieškote informacijos?

Vis dar turite klausimų? Čia galite rasti svarbiausios informacijos ir faktų apie visus ortodontinio gydymo aspektus.

Informacijos centras


DUK

Pagrindiniai klausimai ir atsakymai vienu žvilgsniu

Kodėl mano vaikui reikalingos kabės?

Mūsų dantys turi didelę įtaką mūsų sveikatai. Jie taip pat labai veikia kalbą, išvaizdą ir pasitikėjimą savimi. Dantų išsidėstymas žandikaulyje ir viršutinio žandikaulio lygiavimas apatinio atžvilgiu yra gyvybiškai svarbus teisingai kramtymo funkcijai. Jei dantys kreivi, ortodontinis gydymas gali pagerinti Jūsų vaiko sveikatą ir nuolatinių dantų funkcijas. Be to, kabės taip pat gali apsaugoti nuo netaisyklingo krūvio žandikaulio sąnariams, įskaitant galvos skausmo, kaklo tempimo, o taip pat ir ausų ūžimo (tinito) pasėkmių.

Kaip gali išsivystyti dantų netaisyklingumas?

Beveik niekas neturi idealių dantų. Kreivi dantys ar žandikaulio netaisyklingumai gali būti įgimti arba dažnai dėl elgesio vaikystėje. Pavyzdžiui, per ilgas čiulptuko naudojimas arba nykšio čiulpimas gali būti kreivų dantų priežastimi. Taip pat blogas valymas šepetėliu: Jei pieniniai dantys, kurie palieka tarpą nuolatiniams dantims, iškrenta pernelyg anksti dėl prastos higienos, krūminiai dantys žandikaulyje auga netaisyklingai ir atima vietą iš kaimyninių ateityje.

Nuo kada galima pradėti ortodontinį gydymą?

Dantys keičia savo padėtis jau ankstyvoje kūdikystėje. Ortodontinis gydymas dažniausiai pradedamas dantų ir žandikaulių augimo fazėje, t.y. tarp 6 ir 15 metų. Dažniausiai, nors dantys gali būti tiesinami visą gyvenimą, kuo anksčiau aptinkamas netaisyklingumas, tuo lengviau jį pašalinti. Priklausomai nuo Jūsų vaiko netaisyklingumo savybių, jeigu gydymas pradedamas per vėlai, būtina atlikti sudėtingą ir ilgą gydymo procesą.

Ar ortodontinis gydymas yra skausmingas mano vaikui?

Nesirūpinkite: Nors kabių uždėjimo procedūra gana ilgai trunkanti (apytiksliai nuo 60 iki 180 min.), tai yra visiškai neskausminga. Pirmosiomis dienomis po uždėjimo, Jūsų vaikas gali jausti lengvą spaudimą ar skausmą (ypatingai kramtant). Taip atsitinka, nes Jūsų vaiko burnos ertmė ir žandikauliai turi adaptuotis prie svetimkūnių. Jei skausmas nelengvėja ir nepraeina, nuveskite vaiką pas ortodontą pakartotinei apžiūrai. Ortodontas gali šiek tiek atlaisvinti kabes.

Beje: 3M Unitek kabių sistemų dizainas yra plokščias, tad jas itin patogu nešioti. Tai padeda Jūsų vaikui greičiau priprasti ir gerai jaustis.

Ar turiu pakeisti savo vaiko valgymo įpročius?

Šiek tiek. Geriausia vengti maisto, kuris gali pažeisti Jūsų vaiko dantis ir kabes, t.y. kieto, limpančio maisto ar maisto, kurio sudėtyje yra daug cukraus.

Ar nešiojant kabes mano vaikas gali sportuoti?

Nesirūpinkite: Jūsų vaikas neturi atsisakyti sportinės veiklos ir žaidimų, netgi nešiojant kabes. Norint apsaugoti kabes nuo pažeidimo, kai kuriais atvejais būtina nešioti burnos apsaugas. Apie tai paklauskite savo ortodonto.

Ar sudėtinga dantų priežiūra nešiojant kabes?

Nelabai, bet labai svarbi! Net jei pradžioje Jūsų vaikui sunku įprasti, dantis ir kabes Jis turėtų valyti po kiekvieno valgio. Čia galite rasti patarimų optimaliai dantų higienai nešiojant kabes, arba kreipkitės tiesiai į savo ortodontą.

Kiek laiko užtrunka ortodontinis gydymas?

Gydymo trukmė kabėmis skiriasi kiekvienam individualiai ir priklauso nuo to, kokias korekcijas būtina atlikti. Gydymas dažniausiai trunka tarp 1,5 ir 3 metų. Bet šiais laikais sukuriama vis daugiau naujoviškų breketų sistemų, kurios sutrumpina gydymo laikotarpį keliais mėnesiais. Ką Jūs turėtumėte žinoti, kaip tėvai: nuėmus kabes gydymas nesibaigia. Siekiant užtikrinti pasiektą rezultatą ir apsisaugoti nuo ištiesintų dantų grįžimo į ankstesnę padėtį, svarbu nešioti palaikomuosius aparatus. Pirmiausiai jie nešiojami kiekvieną dieną, o vėliau laiko intervalai vis ilgėja.

Patarimas:

Jūsų ortodontas su malonumu smulkiau atsakys į šiuos ir kitus klausimus.

Kaip galiu palaikyti savo vaiką gydymo metu?

Kai kuriems vaikams kabių nešiojimas ilgą laiką yra varginantis dalykas: Galiausiai, gydymo sėkmė labai priklauso nuo Jūsų vaiko noro atkreipti dėmesį į taisyklingą mitybą ir dantų priežiūrą. Pedagoginiais vaiko pamokymais ne visada sulaukiamas norimas rezultatas. Vietoje to, aktyviai įtraukite savo vaiką į gydymo eigą ir taip pat leiskite Jam kalbėtis su ortodontu savarankiškai.

Kokia tikimybė sėkmingai atlikti ortodontinį gydymą kabėmis?

Ortodontinio gydymo sėkmė labai priklauso nuo Jūsų vaiko aktyvaus įsitraukimo į gydymą. Todėl pasirūpinkite, kad vaikas reguliariai lankytųsi pas ortodontą ir palaikytų optimalią dantų higieną. Tai reiškia, kad niekas neturi kliudyti Jūsų vaikui ir Jo sveikiems dantims!

Ar po kabių nuėmimo ant mano vaiko dantų matomi kokie nors pėdsakai?

Nesirūpinkite: nors nuėmus kabes breketų vietoje lieka klijų likučiai ant dantų, jie yra visiškai pašalinami poliruokliais, kuriuos naudoja ortodontas. Taigi, jeigu Jūsų vaikas tinkamai rūpinosi dantimis gydymo metu, neliks jokių pėdsakų.

Mano vaikas nenori matomų kabių. Kokias alternatyvas turime?

Net jeigu šiais laikais kabės yra laikomos "visiškai normaliu dalyku", kai kurie vaikai visvien gėdijasi jas nešioti. Kartais dantų ir žandikaulių netaisyklingumai gali būti gydomi naudojant taip vadinamus liežuvinius breketus. Jie yra tvirtinami prie vidinės dantų pusės ir yra išoriškai nematomi. Daugelis breketų vielų yra gaminamos iš specialios medžiagos, leidžiančios nuolatos daryti spaudimą dantims, kurie, tokiu atveju, yra stumiami greičiau ir patogiau. Kitas pasirinkimas: beveik nematomos išimamos tiesinančios kapos, naudojamos vietoj tradicinių kabių. Bet šis gydymo metodas nėra patartinas visiems netaisyklingumams.

Mano vaikas groja muzikiniu instrumentu. Ar kabės gali tam kliudyti?

Grojant pučiamaisiais instrumentais, tokiais kaip trimitas, pradžioje reikalingas lankstumas ir delikatumas. Šiek tiek pasipraktikavus ir sutelkus kantrybę, groti muzikiniu instrumentu nešiojant kabes yra visai paprasta.

Mano vaikas liežuvyje turi auskarą. Ar tai gali paveikti ortodontinį gydymą?

Šiuo atveju privalote būti itin atsargūs. Liežuvio auskaras gali būti kabių ar dantų lūžimo priežastimi, arba galite sugadinti gumos žiedus.

Find an orthodontist

Atsiliepimas

Kabių sėkmės istorija

Socialinė Žiniasklaida