Šioje svetainėje „3M“ naudoja slapukus Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimą pateikta mūsų privatumo politikoje. Su slapukais susijusias nuostatas galima bet kuriuo metu tinkinti, spustelint nuorodą „Slapukų nuostatos“ šio tinklalapio poraštėje.

Spustelėdami „Sutinku ir tęsti“ jūs patvirtinate, kad sutinkate naudoti slapukus savo kompiuteryje

Sutinku ir tęsti

Pereiti į pradinį naršymą Pereiti į tinklapio naršymą Pereiti į pagrindinį turinį All 3M.com Site Map

3M Unitek pacientai

Paaugliai
Tėvai
Suaugusieji
You + 3M Unitek
Naujienos
Klientų aptarnavimas
Informacija

Informacija

Vis dar turite klausimų? Čia galite rasti svarbiausios informacijos ir faktų apie visus ortodontinio gydymo aspektus.

Informacijos centras


DUK

Pagrindiniai klausimai ir atsakymai vienu žvilgsniu

Kodėl man reikia kabių?

Ortodontinis gydymas gali visam gyvenimui pakeisti Jūsų dantų išvaizdą, būklę ir funkciją. Be to, gerai prižiūrimi, tiesūs dantys palieka žymę Jūsų asmeniniame žavesyje, pasitikėjime ir sveikatos atžvilgiu tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Netaisyklingo krūvio pasėkmių žandikaulio sąnariams per daugybę metų, tokių kaip galvos skausmo, kaklo tempimo ar triukšmo ausyje (tinito) taip pat galima išvengti ištiesinus dantis.

Kaip gali išsivystyti dantų netaisyklingumas?

Beveik niekas neturi idealių dantų. Kreivi dantys ar žandikaulio netaisyklingumai gali būti įgimti arba dažnai dėl elgesio vaikystėje. Pavyzdžiui, per ilgas čiulptuko naudojimas arba nykšio čiulpimas gali būti kreivų dantų priežastimi. Taip pat blogas valymas šepetėliu: Jei pieniniai dantys, kurie palieka tarpą nuolatiniams dantims, iškrenta pernelyg anksti dėl prastos higienos, krūminiai dantys žandikaulyjeauga netaisyklingai ir atima vietą iš kaimyninių ateityje.

Nuo kada galima pradėti ortodontinį gydymą?

Ortodontinis gydymas dažniausiai pradedamas dantų ir žandikaulių augimo fazėje, t.y. tarp 10 ir 15 metų. Tačiau taikomi sekantys principai: Dantys juda visą gyvenimą. Taigi, ortodontinis gydymas yra sukurtas tiek suaugusiems, tiek vaikams, tiek jauniems žmonėms.

Mano dantys daugybę metų buvo kreivi - kodėl turėčiau susirūpinti ortodontiniu gydymu dabar?

Niekada nevėlu! Sveiki dantys gali būti tiesinami bet kokiame amžiuje. Ortodontinio gydymo pagalba galima atstatyti geras funkcijas. O dantys, kurie atlieka savo funkciją geriau, dažniausiai ir atrodo geriau. Sveika, graži šypsena gali suteikti daugiau pasitikėjimo savimi, nepriklausomai nuo amžiaus.

Ar gydymas yra skausmingas?

Nesibaiminkite: Breketų ir ortodontinių lankų derinimas yra neskausmingas. Pirmosiomis dienomis po derinimo galite jaustis keistai, bet greitai to nebepastebėsite.

Ar turiu pakeisti savo valgymo įpročius?

Šiek tiek. Geriausia vengti maisto, kuris gali pažeisti Jūsų dantis ir kabes, t.y. kieto, limpančio maisto ar maisto, kurio sudėtyje yra daug cukraus.

Ar nešiojant kabes galiu sportuoti?

Taip. Bet važinėjantis dviračiu, čiuožinėjant ar žaidžiant kontaktinius sportinius žaidimus rekomenduojama nešioti burnos apsaugos kapą. Ortodontas rekomenduos tinkamą burnos apsaugą.

Ar sudėtinga dantų priežiūra nešiojant kabes?

Nelabai, bet labai svarbi! Net jei pradžioje sunku įprasti, dantis ir kabes turėtumėte valyti po kiekvieno valgio. Čia galite rasti patarimų optimaliai dantų higienai nešiojant kabes, arba kreipkitės tiesiai į savo ortodontą.

Kiek laiko užtrunka gydymas?

Kiekvienam pacientui gydymo trukmė skiriasi ir yra priklausoma nuo korekcijos sudėtingumo. Nedidelis dantų netaisyklingumas yra dažnai pašalinamas per kelis mėnesius, sudėtingesnis gali užtrukti iki 3 metų. Be to, nuėmus kabes, visada yra praeinamas palaikymo etapas (stabilizavimo etapas) siekiant išvengti, kad dantys negrįžtų į ankstesnę padėtį.

Kokia tikimybė sėkmingai atlikti ortodontinį gydymą kabėmis?

Ortodontinio gydymo sėkmė priklauso nuo Jūsų aktyvaus įsitraukimo į gydymą. Todėl reguliariai lankantis pas ortodontą ir palaikant optimalią dantų higieną niekas nesukliūdys Jūsų naujai nuostabiai šypsenai!

Ar nuėmus kabes ant dantų matomi kokie nors pėdsakai?

Nesirūpinkite: nors nuėmus kabes breketų vietoje lieka klijų likučių, jie yra visiškai pašalinami poliruokliais, kuriuos naudoja ortodontas. Taigi, jei tinkamai rūpinotės dantimis gydymo metu, neliks jokių pėdsakų.

Kiek laiko užtrunka ortodontinis gydymas?

Taikomi šie principai: Gydymo trukmė skiriasi priklausomai nuo kiekvieno atskiro atvejo ir kokią korekciją būtina atlikti. Gydymas dažniausiai trunka nuo 1,5 iki 3 metų. Bet šiais laikais gaminamos vis naujesnės breketų sistemos, kurios keliais mėnesiais sutrumpina gydymo laikotarpį. Ko daugelis žmonių nežino: Nuėmus kabes, gydymas dar nebaigtas. Norint užtvirtinti gautą rezultatą ir apsaugoti nuo dantų grįžimo į ankstesnę padėtį, svarbu nešioti palaikomuosius aparatus. Pirmiausia jie nešiojami kiekvieną dieną, o vėliau - vis kas ilgesnius laiko intervalus.

Koks jausmas nešiojant kabes?

Uždėjus kabes arba po korekcijos gydymo metu dažnai tam tikrą laiką jaučiamas diskomfortas. Pradėjus nešioti kabes, dantys gali pasidaryti jautrūs ir skausmingi kandant pirmąsias tris - penkias dienas. Ortodontas patars, kokius nuskausminančius naudoti, jeigu jų prireiktų. Be to, ortodontinis diskomfortas yra trumpalaikis ir lengvai kontroliuojamas. Pacientui pripratus prie kabių net pamirštama, kad jos yra uždėtos.

Aš nenoriu, kad mano kabės būtų matomos. Kokį turiu pasirinkimą?

Kai kuriais atvejais kabės tvirtinamos vidinėje dantų pusėje (liežuviniais breketais). Šiandieniniai ortodontiniai lankai yra pagaminti iš moderniausių medžiagų, kurios išlieka tvirtos ir tuo pačiu švelniai veikia dantis, taigi pats dantų tiesinimo procesas yra greitesnis ir patogesnis pacientui. Permatomas ortodontinis lankas šiuo metu yra bandymų stadijoje. Kitas pasirinkimas yra vietoj tradicinių kabių nešioti plastikines tiesinimo kapas.

Ar kabės trukdys grojant muzikiniu instrumentu?

Grojant pučiamaisiais instrumentais, tokiais kaip trimitas, reikalingas adaptacinis laikotarpis. Praėjus kuriam laikui ir pasipraktikavus, kabės groti muzikiniu instrumentu dažniausiai nebetrukdo.

Liežuvyje turiu auskarą. Ar tai trukdys ortodontiniam gydymui?

Būkite atsargūs. Liežuvio papuošalai gali prisidėti prie aparato gedimo, pažeisti dantis ar dantenas.

Patarimas:

Jūsų ortodontas su malonumu smulkiau atsakys į šiuos ir kitus klausimus.

Find an orthodontist

Atsiliepimas

Kabių sėkmės istorija

Socialinė Žiniasklaida