Šioje svetainėje „3M“ naudoja slapukus Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimą pateikta mūsų privatumo politikoje. Su slapukais susijusias nuostatas galima bet kuriuo metu tinkinti, spustelint nuorodą „Slapukų nuostatos“ šio tinklalapio poraštėje.

Spustelėdami „Sutinku ir tęsti“ jūs patvirtinate, kad sutinkate naudoti slapukus savo kompiuteryje

Sutinku ir tęsti

Pereiti į pradinį naršymą Pereiti į tinklapio naršymą Pereiti į pagrindinį turinį All 3M.com Site Map

3M Unitek pacientai

Paaugliai
Tėvai
Suaugusieji
You + 3M Unitek
Naujienos
Klientų aptarnavimas
Kabės taip įprasta, kaip ir mūvėti džinsus?

Kabės taip įprasta, kaip ir mūvėti džinsus?

Jas nešioja beveik visi paaugliai, jas renkasi vis daugiau suaugusiųjų ir netgi Tavo mylimiausios žvaigždės: Šiais laikais nešioti kabes yra taip pat normalu kaip ir mūvėti džinsus. Tad galite tik nusijuokti atgal žmonėms, kurie juokiasi iš kabių nešiotojų, ar ne?

eiti į DUK

Norma

Informacijos centras


Žodynėlis

Aparatas

Bet koks prietaisas, tvirtinamas arba nuimamas, sukurtas dantų tiesinimui, žandikaulio padėties keitimui ar dantų išlaikymui galutinėse padėtyse po kabių nuėmimo.

Apnašos

Apnašos yra bespalvis, lipnus bakterijų slouksnis, maisto dalelės ir seilės, kurios pastoviai kaupiasi burnos ertmėje. Apnašoms sureagavus su cukrumi susidaro rūgštis, kuri kelia pavojų dantims ir dantenoms. Apnašos sukelia dantų ėduonį ir dantenų ligas.

Apsauga nakčiai

Išimama priemonė, nešiojama nakties metu, siekiant padėti asmeniui sumažinti žalą ar susidėvėjimą sukandant ar griežiant dantimis miego metu.

Atviras sąkandis

Netaisyklingas sąkandis, kurio metu dantys nesiliečia vieni su kitais. Esant priekiniam atviram sąkandžiui, priekiniai dantys nesiliečia, kuomet sukandami galiniai dantys. Esant galiniam atviram sąkandžiui, galiniai dantys nesiliečia, kuomet sukandami priekiniai dantys.

Breketas

Breketai prijungiami prie žiedų ar tiesiogiai tvirtinami ant dantų, ir laiko ortodontinį lanką vietoje.

Bruksizmas

Dantų griežimas, dažniausiai miego metu. Bruksizmas gali sukelti dantų nusidėvėjimą ar žandikaulių sąnarių skausmą.

Bukalinis vamzdelis

Maža metalinė breketo dalis, tvirtinama prie krūminio danties iš žando pusės. Vamzdelis gali prilaikyti lanką, lūpų atstūmėją, galvos įtvaro veido lanką ar kitas priemones, kurias naudoja ortodontas dantų tiesinimui.

Dantenų šypsena

Perteklinis dantenų audinio rodymas virš priekinių dantų šypsantis.

Dantų apsaugos kapa

Išimama priemonė, naudojama siekiant apsaugoti dantis ir burnos ertmę nuo sužeidimo aktyvaus sporto metu. Burnos ertmės apsauga ypač svarbi ortodontijos pacientams.

Diagnostiniai įrašai

Medžiaga ir informacija, reikalinga ortodontui siekiant nustatyti tikslią diagnozę ir sudaryti paciento gydymo planą. Diagnostiniai įrašai apima visą paciento ligos istoriją, vizualinę dantų ir laikančiųjų struktūrų patikrą, dantų gipsinius modelius, vaškinio sąkandžio registravimą, papildomas burnos ir vidaus ertmės nuotraukas, panoraminę ir cefalometrinę rentgeno nuotrauką.

Funkciniai aparatai

Priemonės, kurios išnaudoja raumenį kalbant, valgant ar ryjant, siekiant sukurti jėgą danties stūmimui ar žandikaulio tiesinimui.

Gingiva

Minkštas audinys aplink dantį, taip pat žinomas kaip dantenos.

Gomurio plėtiklis

Nuimamas arba nenuimamas aparatas, naudojamas išplėsti viršutinį žandikaulį.

Grandinė

Tampri gumos o-žiedų juosta, sujungta ir apsukama aplink kiekvieną breketą ortodontinio lanko laikymui jo vietoje ir dantų stūmimui.

Gumelės

Gumos žiedai. Per tam tikrus gydymo etapus, nešiojamos nedidelės gumelės ar gumos žiedai tam, kad būtų stumiamas atskiras dantis ar žandikaulis.

Išorinis nuimamas aparatas

Prietaisas, nešiojamas burnos išorėje siekiant užtikrinti tempimą augimo modifikacijoms ir dantų stūmimui.

Įgimtas dantų nebuvimas

Genetinis atvejis, kuomet neišsivystęs reikiamas nuolatinių dantų skaičius.

Kabės

Terminas, naudojamas apibūdinti ortodontinį aparatą iš atskirų breketų, žiedų, lankų.

Kryžminis sąkandis

Viršutiniai užpakaliniai (galiniai) dantys kryžmai sukandami, jei išsikala ar auga apatinio užpaklinių dantų lanko išorėje ar viduje. Apatiniai priešakiniai (priekiniai) dantys kryžmai sukandami, jei dygsta ar auga viršutinių priešakinių dantų priekyje. Kryžmas sukandimas gali būti vienas dantis ar jų grupė.

Laikiklis

Nuimamas arba nenuimamas aparatas, nešiojamas nuėmus kabes. Nuimamas laikiklis yra pridedamas prie Jūsų viršutinių ir/ar apatinių dantų, juos laikant fiksuotoje padėtyje.

Liežuvinis

Dantų dalis iš liežuvio pusės abiejuose skliautuose.

Liežuvio kišimas

Ryjant žmogaus liežuvis remiasi į dantis. Tokia liežuvio jėga gali išjudinti dantis ir kaulą bei sąlygoti priekinį ar galinį atvirą sąkandį.

Ligatūros

Maži rato formos elastiniai o-žiedai, naudojami prilaikyti ortodontinį lanką breketuose.

Lūpinis

Dantų paviršius abiejuose lankuose, esantis ties lūpomis.

Lūpos atstūmėjas

Vielos priemonė, naudojama stumti apatinius krūminius dantis atgal, o apatinius priekinius dantis į priekį, taip sukuriant daugiau vietos sugrūstiems priekiniams dantims. Lūpos atstūmėjas yra vidinis vielos lankas, tvirtinamas prie bukalinių vamzdelių vidinėje žandų pusėje ant apatinių krūminių dantų. Priekinė lanko dalis turi akrilo padą arba amortizatorių, kuris liečiasi prie apatinės lūpos vidaus. Apatinės lūpos raumuo veikia amortizatorių, taip stumdamas dantenas atgal.

Mandibula (lot.)

Apatinis žandikaulis.

Maxilla (lot.)

Viršutinis žandikaulis.

Mišrus dantų išsidėstymas

Dantų vystymosi etapas vaikams (nuo apytiksliai 6 iki 12 metų), kuomet burnos ertmėje yra pieninių ir nuolatinių dantų.

Nenuimami aparatai

Ortodontinės priemonės, kurios yra sukabinamos ar tvirtinamos prie dantų ir negali, bei neturi, būti nuimamos paties paciento.

Netaisyklingas sąkandis

Terminas naudojamas ortodontijoje, siekiant apibūdinti netinkamai išsidėsčiusius dantis. Išvertus iš lotynų kalbos, terminas reiškia "blogas sąkandis".

Nuimamas aparatas

Tai ortodontinė priemonė, kurią pacientas pats gali išsiimti. Išimamos priemonės yra naudojamos siekiant stumti dantis, išlyginti žandikaulius, ar išlaikyti dantis jų naujose padėtyse nuėmus kabes (laikikliai).

Ortodontas

Specialistas, diagnozuojantis, užkertantis ir gydantis dantų ir veido netaisyklingumus. Ortodontai privalo atitikti mokslinius reikalavimus, baigti atitinkamą stomatologijos mokyklą ir studijuoti mažiausiai du akademinius metus pilnos dienos ortodontų rezidentūros programos studijas. Tik tie, kurie įvykdo šiuos reikalavimus, gali save vadinti "ortodontais". Ortodontai ribojami praktikavimu ortodontiniame gydyme tik tuo atveju, jei yra neapmokyti kita stomatologijos specialybe. Tik atestuoti rezidentūros ortodontai gali tapti Amerikos Ortodontų Asociacijos nariais.

Ortodontinis lankas

Prie breketų pritvirtinta metalinė viela, stumianti dantis.

Ortodontija

Stomatologijos specializacijos sritis, nagrinėjanti netaisyklingo sąkandžio diagnozavimą, priežiūrą, konsultavimą ir korekciją. Oficialus pavadinimas - ortodontija ir dantų bei žandikaulių ortopedija.

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Tai rentgeno nuotrauka, kurioje matosi visi dantys ir abu žandikauliai vienoje nuotraukoje.

Periodontas

Tai yra kietas ir minštas audinys arba laikančiosios struktūros aplink dantis.

Prasikalimas

Procesas, kurio metu dantys dygsta burnos ertmėje.

Prevencinis gydymas

Ortodontinis gydymas, siekiant apsaugoti arba sumažinti besivystantį netaisyklingą (blogą) sąkandį.

Retinuotas dantis

Dantis, kuris neišsikala arba išsikala tik dalinai, yra laikomas retinuotu.

Rovimas

Danties šalinimas.

Saugos dirželis

Saugos dirželis apsaugo išorinio nuimamo aparato veido lanką nuo atsilaisvinimo ir susižeidimo.

Skirtukai

Elastiniai o-žiedai ar nedidelės vielos kilpos, uždedamos tarp dantų siekiant sudaryti tarpą žiedų uždėjimui. Skirtukai dažniausiai dedami tarp dantų savaitę prieš sutvirtinant dantis žiedais.

Skliautas

Viršutinis arba apatinis žandikaulis.

Sukibimas

Sluoksnis iš ortodontinio glaisto, kuris laiko Jūsų priemonę vietoje.

Tarpproksimalinis sumažinimas

Nedidelis emalio kiekio pašalinimas nuo dantų tarpų siekiant sumažinti jų plotį. Taip pat vadinamas reproksimavimu, ploninimu, dangos nuėmimu, emalio sumažinimu ar selektyviniu sumažinimu.

Tarpo išlaikymo įrankis

Nenuimama priemonė, naudojama išlaikyti reikiamą tarpą nuolatiniam dančiui iškritusio pieninio danties vietoje, jo netekus nelaimingo atsitikimo metu ar jam sugedus.

Užkertantis gydymas

Ortodontinis gydymas, atliekamas siekiant užkirsti kelią problemos vystymuisi. Dažniausiai atliekamas jauniems pacientams, kurie turi ir pieninius, ir jau nuolatinius dantis.

Užpakalinis

Galinis.

Valymas siūlu

Svarbi kasdienės dantų priežiūros dalis. Siūlu pašalinamos apnašos ir maisto likučiai iš tarpdančių, breketų ir vielų. Valydami siūlu dantis išlaikysite juos ir dantenas švarius ir sveikus viso ortodontinio gydymo metu.

Vaškas

Breketai arba ortodontiniai lankai yra padengiami vašku, kad neerzintų lūpų ir žandų.

Vielos

Taip pat žinomi kaip ortodontiniai lankai, prilaikomi breketuose naudojant elastinius o-žiedus arba nerūdijančio plieno ligatūras. Lankai yra naudojami dantų stumdymui.

Vienu žvilgsniu: Pagrindiniai su kabėmis susiję techniniai terminai

Kai kas nors pasako, kad nori įtaisyti priemones Jūsų burnos ertmėje, geriau žinokite, apie ką kalbama! Neužkibkite ant terminologijos. Čia pateikiamos pradinės gairės:

Žiedas

Metalinis žiedas, kuris yra pritvirtinamas prie danties stiprinimui ir įtvirtinimui.

Find an orthodontist

Atsiliepimas

Kabių sėkmės istorija

Socialinė Žiniasklaida