Šioje svetainėje „3M“ naudoja slapukus Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimą pateikta mūsų privatumo politikoje. Su slapukais susijusias nuostatas galima bet kuriuo metu tinkinti, spustelint nuorodą „Slapukų nuostatos“ šio tinklalapio poraštėje.

Spustelėdami „Sutinku ir tęsti“ jūs patvirtinate, kad sutinkate naudoti slapukus savo kompiuteryje

Sutinku ir tęsti

Pereiti į pradinį naršymą Pereiti į tinklapio naršymą Pereiti į pagrindinį turinį All 3M.com Site Map

Asmeninės apsaugos priemonės

Endeca“ gaminių katalogas
Asmeninės apsaugos priemonės
Asmeninės aspaugos priemonės
Pagalba
Rekomenduojami produktai
Šaltiniai

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

3M™ Speedglas™ automatiškai užtamsėjantys suvirinimo filtrai

Ar Speedglas automatiškai užtamsėjantys suvirinimo filtrai yra tokie pat saugūs, kaip įprastiniai tamsinto stiklo filtrai?

Taip. Speedglas filtrai visada saugo akis nuo UV / IR spindulių – tiek įjungti ar išjungti, tiek užtamsinti ar pašviesinti. Jie potencialiai saugesni nei įprasti filtrai, nes Speedglas suvirinimo skydelis gali būti visada nuleistas ir saugoti veidą bei akis. Be to, jūsų rankos yra laisvos, nes nereikia reguliuoti skydelio.

Suskleisti

Kas nutiks, jei išsikraus baterijos?

Nuo kenksmingų UV / IR spindulių esate apsaugotas visada. Kad ir kas nutiktų, Jūsų akys visada saugomos nuo blyksnio. Kai paimate išjungtą Speedglas filtrą, jis yra vidutiniškai užtamsintas. Kai filtrą įjungiate, jis pašviesėja ir tampa skaidrus. Kai susidaro elektros lankas, filtras užtamsėja. (Užtamsinimo lygis priklauso nuo naudojamo Speedglas suvirinimo skydelio modelio.)

Suskleisti

Ar įmanoma pamatyti suvirinimo lanko blyksnį?

Ne. Automatiškai užtamsėjantis filtras užtamsėja per greitai, kad akys suspėtų pamatyti suvirinimo lanko blyksnį.

Suskleisti

Ar Speedglas suvirinimo filtrai lengvai lūžta?

Ne lengviau nei įprasti filtrai. Visuose Speedglas filtruose yra vidinė ir išorinė keičiamos apsauginės plokštelės. Kad būtų papildomai apsaugotas, filtras įleistas į šalmą. Karščiui ir cheminėms medžiagoms atsparų suvirinimo skydelį galite naudoti kaip bet kurį kitą suvirinimo skydelį.

Suskleisti

Kodėl Speedglas filtrai ir skydelis kainuoja brangiau nei įprasti filtrai ir skydeliai?

Siekdama užtikrinti optimaliai veiksmingą, patogią ir saugią suvirinimo skydelio ir automatiškai užtamsėjančio filtro kombinaciją, 3M naudoja pažangiausius elektronikos sprendimus ir itin lengvas medžiagas. Automatiškai užtamsėjantis filtras yra sudarytas iš skystųjų kristalų ir poliarizuotų plokštelių bei UV/IR filtro; visi šie elementai yra surenkami rankomis švarių patalpų sąlygomis bei atliekant kokybės užtikrinimo patikrinimus. Gautas rezultatas – nepriekaištingas automatiškai užtamsėjantis filtras, saugantis suvirintojus įvairių suvirinimo procesų metu.

Suskleisti

Ar Speedglas suvirinimo filtrai yra suderinami su ne Speedglas prekės ženklo suvirinimo skydeliai?

Ne. Siekiant užtikrinti didelį Speedglas filtrų efektyvumą ir optinį skaidrumą, naudojama speciali konstrukcija, kuri netinka ne Speedglas prekės ženklo suvirinimo skydeliams. Niekada negalima bandyti derinti jokių Speedglas produktų su ne Speedglas prekės ženklo dalimis; tai darant produkto garantija tampa nebegaliojanti ir galima patirti sunkią traumą.

Suskleisti

Suvirinimo dūmai

Kokią kvėpavimo takų apsaugą turėčiau naudoti suvirindamas nerūdijantį plieną?

Suvirinant nerūdijantį plieną MIG ar MMAW būdu, dūmuose dažnai būna chromo ir nikelio dalelių (chromas yra nuodingesnis). Šiuo atveju puikiai tinka suvirinimo skydelis su kvėpavimo takus saugančiu 3M™ Adflo™ oro filtravimo įrenginiu su kietųjų dalelių filtru. TIG suvirinimo metu paprastai neišsiskiria daug dūmų, tačiau susidaro didelis kiekis ozono dujų (daugiau informacijos rasite atsakyme į klausimą „Kada susiformuoja ozonas?“). Atliekant plazminio pjovimo ir plazminio suvirinimo darbus susidaro aukšta temperatūra, galinti sąlygoti kenksmingų azoto oksidų išskyrimą (daugiau informacijos rasite atsakyme į klausimą „Kas yra azoto dujos?“).

Suskleisti

Ar tikrai reikia kvėpavimo takų apsaugos virinant paprastą plieną?

Nors paprasto plieno suvirinimo metu susidarantys dūmai nėra itin pavojingi, jie vis tiek nėra naudingi sveikatai. Be kitų medžiagų, šių dūmų sudėtyje yra geležies oksido dalelių, galinčių sukelti siderozę – lėtinį plaučių uždegimą. Suvirinant MIG/MAG arba elektrodais, susidaro daug dūmų, todėl su suvirinimo skydeliu būtina naudoti respiratorių ir užtikrinti tinkamą darbo vietos vėdinimą. Suvirinant paprastą plieną, rekomenduojame naudoti suvirinimo skydelį su 3M™ Adflo™ oro filtravimo įrenginiu su kietųjų dalelių filtru.

Suskleisti

Kokią kvėpavimo takų apsaugą naudoti suvirinant medžiagas su apdorotu paviršiumi?

Suvirinant medžiagas su apdorotu paviršiumi į aplinką gali išsiskirti daug kenksmingų teršalų. Suvirinant cinkuotą plieną, į aplinką išleidžiamos cinko oksido dalelės. Šios dalelės gali sukelti dūmų karštinę. Suvirinant dažytas medžiagas reikia būti itin atsargiam, kadangi daugumos dažų sudėtyje yra labai pavojingų oro teršalų. Suvirinant cinkuotą plieną arba medžiagą, padengtą švino raude, rekomenduojama naudoti suvirinimo skydelį su oro filtravimo įrenginiu su kietųjų dalelių filtru ir kvapų filtru, šalinančiu nemalonius kvapus. Jeigu medžiaga dažyta dviejų sudėtinių dalių dažais arba apšiltinta poliuretanu, visada pasitarkite su saugos specialistu. Egzistuoja didelė izocianatų rizika, kurie yra labai kenksmingi įkvėpus ir sunkiai aptinkami. Šiuo atveju rekomenduojame naudoti oro tiekimo sistemas su 3M tiekiamo oro reguliatoriumi.

Suskleisti

Ar apsauginės dujos ir lydinių elektrodai gali paveikti darbinę aplinką?

Suvirinant MIG ir TIG, argonas ir helis naudojami kaip apsauginės dujos. Nei argonas, nei helis nėra laikomos pavojingomis dujomis, tačiau nevėdinamose patalpose jos gali išstumti deguonį. Tokiais atvejais reikia naudoti oro tiekimo sistemas su tiekiamo oro reguliatoriumi. Suvirinant MAG, anglies dioksidu ar anglies dioksido ir naudingųjų dujų mišiniu, kai dujos patenka į orą, aplink suvirinimo lanką gali susidaryti didelis kiekis anglies monoksido. Anglies monoksido neįmanoma išfiltruoti. Jeigu ventiliacija netinkama, reikia stebėti deguonies lygį ir naudoti oro tiekimo sistemas su tiekiamo oro reguliatoriumi. Lydinių elektrodai paprastai naudojami suvirinant MAG būdu. Lydiniuose dažnai būna mangano ar silikatų. Tai reiškia, kad dideli kiekiai mangano oksido ir silikatų išleidžiami į aplinkinį orą suvirinimo metu. Paprastai 3M™ Adflo™ oro filtravimo įrenginys su kietųjų dalelių filtru užtikrina pakankamą apsaugą nuo lydinių dalelių.

Suskleisti

Kada susiformuoja ozonas?

Suvirinant aliuminį į ozoną išskiriamos ne tik aliuminio oksido dalelės, tačiau ir susiformuoja ozono dujos dėl ultravioletinių spindulių veikimo, kai elektros lankas suardo molekulinį deguonį. Ozonas išsiskiria ir tada, kai nerūdijantis plienas suvirinamas TIG būdu. Be to, ozonas gali vėl pavirsti į deguonį – šis procesas pagreitėja, kai ozonas kontaktuoja su kietais paviršiais. Ozono neįmanoma išfiltruoti iš atmosferos, tačiau jį galima vėl paversti deguonimi. Esant mažai ozono koncentracijai jo kiekį, pasiekiantį suvirintoją, galima sumažinti naudojant 3M™ Adflo™ oro filtravimo įrenginį su kietųjų dalelių filtru. Taip atsitinka dėl to, kad kietųjų dalelių filtras (dėl jo didelio ploto) ir kvėpavimo žarna, prijungta prie suvirinimo skydelio, padeda katalizuoti ozono pavertimą įprastu deguonimi. Esant didesnei koncentracijai, dujų filtro paviršius dar labiau padėtų mažinti ozono kiekį.

Suskleisti

Kas yra azoto dujos?

Azoto dioksidas ir azoto oksidas – tai azoto dujų pavyzdžiai, susidarantys suvirinimo metu esant dideliam srovės stiprumui amperais ir aukštoms temperatūroms. Salietrinės dujos susiformuoja vykstant azoto ir deguonies reakcijai ore ir yra kenksmingos, kai įkvepiama didelė jų koncentracija, pavyzdžiui, kai suvirinimo darbai atliekami ribotose, blogai vėdinamose erdvėse. Tokiais atvejais rekomenduojame naudoti oro tiekimo sistemą su 3M tiekiamo oro reguliatoriumi.

Suskleisti

Klausos apsaugos priemonės

Kada reikia naudoti ausų kištukus, o kada apsaugines ausines?

Daugelio žmonių nuomone, ausų kištukus yra patogiau naudoti ilgą laiką. Taip pat jie nekliudo kitokioms asmeninės apsaugos priemonėms (AAP), pvz., oro filtravimo įrenginiams. Be to, tam tikrus dažnius ausų kištukai slopina stipriau nei apsauginės ausinės. Norint nustatyti tinkamiausią klausos apsaugos priemonės tipą, triukšmą reikia įvertinti naudojant triukšmo lygio matuoklį.

Suskleisti

Apsauginiai kombinezonai

Tvirtinama, kad 3M 4540 apsauginiai kombinezonai apsaugo nuo radioaktyviųjų dalelių. Ar tai reiškia, kad juos galima naudoti visuose branduoliniuose objektuose?

Ne. Apsaugos nuo radioaktyviųjų dalelių taršos simbolis nesuteikia apsaugos nuo radiacijos. Atliekant darbus branduolinių jėgainių baltosiose zonose, 3M 4540 apsauginiai kombinezonai gali padėti apsisaugoti nuo radioaktyviųjų dulkių ir skysčių patekimo ant kūno. Tačiau, jei atliekant tam tikrus darbus gali būti susiduriama su itin nuodingomis ar korozinėmis cheminėmis medžiagomis, gali prireikti stipresnį barjerą užtikrinančios apsauginės aprangos (žr. nacionalinius reglamentus).

Suskleisti

Ar 4530 arba 4540 apsauginius kombinezonus galima naudoti atliekant asbesto šalinimo darbus?

Nors 4530 ir 4540 apsauginiai kombinezonai puikiai saugo nuo itin smulkių dalelių (iki 0,1 µ), atliekant asbesto šalinimo darbus, rekomenduojama vilkėti klijuotų siūlių aprangą (4 tipo, t. y. 4560), nes ji geriau apsaugo nuo asbesto skaidulų (žr. nacionalinius darbų su asbestu / apsaugos nuo jo reglamentus).

Suskleisti

Kaip utilizuoti apsauginius kombinezonus?

Nepanaudotus apsauginius kombinezonus galima paprasčiausiai sudeginti kaip buitines atliekas. Tačiau užterštus būtina apdoroti kaip užterštas atliekas ir utilizuoti pagal nacionalinius įstatymus.

Suskleisti

Ką reiškia prasiskverbimo indeksas? Ar konkrečiai cheminei medžiagai nurodytas 0 % indeksas reiškia, kad niekas negali prasiskverbti?

Ne. Pagal EN 368 standartą atliekant testą matuojamas skysčio prasiskverbimas per audinį imituojant tik 1 minutės trukmės mažo kiekio patekimą (10 ml). Kai patenka didesnis kiekis ir ilgesniam laikui, gali prasiskverbti didelė procentinė dalis. Norėdami nustatyti barjero efektyvumą saugant nuo konkrečios cheminės medžiagos, žr. prasisunkimo duomenis.

Suskleisti

Ar prasisunkimo duomenys nurodo, kiek laiko apsauginius kombinezonus galima naudoti?

Ne. Pagal EN 369 standartą prasisunkimo duomenys nurodo laiką, per kurį cheminės medžiagos pasiekia 1 µg/cm².min. prasiskverbimo spartą. Tačiau nurodyti tik proveržio trukmę nepakanka. Saugi vilkėti trukmė taip pat priklauso nuo medžiagos nuodingumo ir poveikio, poveikio sąlygų ir vilkinčiojo elgsenos.

Suskleisti

Ar iš 3M galima įsigyti tokių priedų kaip antbačiai ir antrankoviai?

Taip. Dabar iš 3M galima įsigyti 450 antbačių. Paprasta naudoti: dirbant su asbestu, skerdyklose / žemės ūkyje ir gaminant medikamentus.

Šis produktas yra priedas ir nėra skirtas naudoti kaip asmeninė apsaugos priemonė (AAP). Siekiant užtikrinti, kad pasirinktos ir naudojamos tinkamos asmeninės apsaugos priemonės, kvalifikuotas saugos specialistas turi atlikti rizikos vertinimą.

Suskleisti

Kvėpavimo takų apsaugos priemonės

Kodėl nurodomi rodikliai PAL ir NAL?

Respiratoriaus nominalus apsaugos lygis (angl. NPF – Nominal Protection Factor) yra teorinis apsaugos lygis, nustatytas pagal laboratorijoje išmatuotus veiksmingumo duomenis.

Priskirtasis apsaugos lygis (angl. APF – Assigned Protection Factor), kaip aprašyta BS4275 standarte, yra kvėpavimo takų apsaugos lygis, kurį realiomis sąlygomis darbo vietoje gali pasiekti 95 % tinkamai išmokytų ir prižiūrimų naudotojų.

Renkantis respiratorių reikia vadovautis rodikliu priskirtuoju apsaugos lygius.

Suskleisti

Ką reiškia CE ženklas?

Ant produkto / pakuotės esantis CE simbolis rinkai nurodo, kad produktas atitinka svarbiausius AAP taikomų Europos direktyvų reikalavimus. Jį galima apibūdinti kaip „pasą“, leidžiantį parduoti produktus Europos Sąjungoje.

CE ženklas nėra kokybės ženklas ir nenurodo produkto veiksmingumo.

Produktas turi atitikti atitinkamo Europos standarto, pvz., EN 149:2001 FFP1, reikalavimus. Ši žyma nurodo produkto veiksmingumo kategoriją.

Suskleisti

Ar puskaukė su dalelių filtrais pasižymi aukštesniu priskirtuoju apsaugos lygiu nei panašios specifikacijos vienkartinis respiratorius?

Vertinant tik apsaugos lygį ir neatsižvelgiant į kitus veiksnius, pvz., priimtinumą naudotojui ir ekonomiškumą, nuo dalelių saugančių vienkartinių respiratorių ir puskaukės su tos pačios specifikacijos filtrais priskirtasis apsaugos lygis nesiskiria.

Tačiau priskirtasis apsaugos lygis skiriasi, kai tas pats filtras naudojamas su puskauke ir visą veidą dengiančia kauke, pvz., puskaukės su P3 filtrais priskirtasis apsaugos lygis yra 20, o visą veidą dengiančios kaukės su tais pačiais filtras priskirtasis apsaugos lygis yra 40.

Suskleisti

Kiek laiko galima naudoti vienkartinis respiratorius?

Nuo dalelių saugantys vienkartiniai respiratoriai, išbandyti pagal EN 149:2001 standartą, patvirtinti naudoti vieną pamainą. Jų efektyvaus naudojimo trukmė priklauso nuo kelių veiksnių:

  • teršalų koncentracijos;
  • kvėpavimo dažnio;
  • karščio;
  • drėgmės;
  • higienos veiksnių.

Šie veiksniai skirtingose darbo vietose nėra vienodi. Pavyzdžiui, itin karštoje ir dulkėtoje aplinkoje dirbantis asmuo respiratorių gali nuspręsti keisti per pietus, o ne naudoti tą patį visą dieną.

Suskleisti

Kiek laiko galima naudoti dujų / garų filtrus?

Skirtingose darbo vietose tikėtinas filtro eksploatavimo laikas nėra vienodas, jam įtakos turi įvairūs veiksniai, pvz., buvimo kenksmingoje aplinkoje trukmė ir darbo vieta. Jeigu pavojingoji medžiaga pasižymi aiškiomis įspėjamosiomis savybėmis, t. y. kvapu ar skoniu, tai papildoma gairė naudotojams – filtrą galima naudoti iki proveržio, tačiau vien tik tuo remtis nereikėtų.

Suskleisti

Ar pjaustoma arba frezuojama vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (MDF) skleidžia formaldehidą?

Sveikatos ir saugos tarnyba (HSE) padarė išvadą, kad MDF mašininis apdirbimas nėra daugiau ar mažiau pavojingas nei darbas su kitos formos mediena. Trumpai tariant, manoma, kad formaldehidas bėdų nekelia.

Anksčiau HSE patarė naudoti FFP2 respiratorių, kai MDF pjaustomos ar frezuojamos vėdinamose dirbtuvėse. Šį respiratorių atitinka 3M 8822 / 9322 respiratoriai. Taip pat galite išbandyti 3M™ oro filtravimo ir tiekimo sistemas, kurios, atsižvelgiant į pasirinktą modelį, papildomai apsaugo akis ir galvą.

Suskleisti

Kokias kvėpavimo takų apsaugos priemones naudoti apsaugai nuo transporto priemonių išmetamųjų dujų?

Į šį klausimą paprasto atsakymo nėra, nes išmetamosiose dujose paprastai yra anglies ir azoto oksidų, kurių išfiltruoti negalima.

Vienintelis būdas apsisaugoti nuo visų transporto priemonių išmetamosiose dujose esančių teršalų yra naudoti oro tiekimo sistemą arba oro filtravimo įrenginį. Šis sprendimas dažnai yra nepraktiškas, todėl prireikia kompromisų. Vienas variantas yra 3M™ puskaukė su 3M™ 2128 filtrais. Šie filtrai išfiltruos smulkias daleles ir sumažins išmetamosiose dujose esantį dirginantį anglies dioksido ir organinių garų lygį.

Suskleisti

Ar organinių garų filtrus galima naudoti dirbant su izocianato junginiais?

Izocianato koncentracija, juntama pagal kvapą ar skonį, gerokai viršija HSE nustatytą poveikio darbo vietoje ribinę vertę (angl. WEL – Workplace Exposure Limit). Kol veikiančioji koncentracija neviršys WEL, pagal kvapą ar skonį nepajusite jokių proveržio požymių.

Kadangi izocianatai yra potencialus profesinės astmos sukėlėjas, saugus sprendimas ir HSE patarimas yra naudoti oro tiekimo sistemą, kuri naudotojui tiekia kvėpuoti tinkamą orą, o ne bandyti išfiltruoti ore esančius teršalus. Šiam tikslui galima naudoti 3M™ Visionair, 3M™ Flowstream ar 3M™ S-200 oro tiekimo sistemas.

Suskleisti

Kokią kvėpavimo takų apsaugą reikėtų naudoti atliekant dažymo darbus?

Kadangi plačiai naudojama daugybė skirtingų dažų, itin sudėtinga pasiūlyti vieną, viskam tinkančią apsaugos priemonę.

Dažniausiai problemų sukelia organinius tirpiklius pernešantys garai, pigmentų ir purškiamos dulksnos pavidalo dalelės. Daugeliu atvejų dažyti teptuku ar voleliu yra saugiau nei purškiant, nes ore pasklinda mažesnis pigmento ir garų kiekis. Dažniausiai taikomų dažymo būdų grupėms siūlome rinktis šiuos filtrus:

  • Dengimas milteliais – atsižvelgiant į teršalų koncentraciją, rinktis dalelių filtrus arba oro tiekimo sistemą.
  • Vandeniniai dažai – jei tirpiklio koncentracija maža, rinktis dalelių filtrus, kurie dažnai taip pat apsaugo nuo dirginančio organinių garų lygio.
  • Su aiškiomis įspėjančiosiomis savybėmis pasižyminčiu tirpikliu naudojami dažai – rinktis organinių garų ir dalelių filtrus.
  • Dvikomponenčiai dažai, kuriuose yra izocianato – rinktis ne prastesnę nei veido kaukės su oro tiekimo sistema apsaugos priemonę.

Suskleisti

Bendrieji klausimai

Tam tikros informacijos nurodyta ieškoti MSDL. Kas tai yra ir iš kur tai gauti?

MSDL, arba medžiagos saugos duomenų lapas, yra medžiagos gamintojo / apdorotojo išleistas dokumentas, kuriame pateikta informacija apie medžiagos naudojimą ir tvarkymą.
Jame gali būti nurodyti toksinis poveikis, degumo lygis ir junginių skilimo produktai. Įstatymas įpareigoja gamintojus pateikti MSDL.

Suskleisti

Kada reikia atlikti rizikos vertinimą?

Paprastas atsakymas į šį klausimą yra toks, kad vertinimą reikia atlikti, jei įtariate, kad yra rizika.
Reikia atlikti darbo, o ne medžiagų keliamos rizikos vertinimą. Klaidinga manyti, kad rizikos vertinimą sudaro tik gamintojų sveikatos ir saugos duomenų lapų surinkimas. Tai dažnai lemia nesupratimas, kuo skiriasi pavojus ir rizika.

Pavojus – gebėjimas padaryti žalą.

Rizika – tikimybė, kad pavojus iškils faktiškai.

Tinkamas palyginimas yra buitinio baliklio butelis. Pavojus yra pats baliklis, tačiau kai butelis yra spintelėje, rizika yra maža, o kai butelis atviru dangteliu yra ant darbinio paviršiaus, rizika padidėja.

Yra aibė įstatymų, susijusių su rizikos vertinimu:

2 skyrius. Sveikatos apsaugos ir saugos darbe aktas, 1974 m., Bendrosios darbdavio pareigos. Kiekvienas darbdavys turi užtikrinti visų savo darbuotojų sveikatą, saugą ir gerovę darbe tiek, kiek tai protingai įvykdoma. Tai nereiškia, kad besąlygiškai reikia atlikti rizikos vertinimą, tačiau neįvertinus rizikos būtų sudėtinga išpildyti reglamento reikalavimus.

3 nuostata. Sveikatos apsaugos ir saugos darbe valdymo aktas, 1992 m. Detalesnis rizikos vertinimą reikalaujančių atlikti nuostatų rinkinys.

6 nuostata. Sveikatai pavojingų medžiagų kontrolės nuostatai (angl. COSHH – Control of Substances Hazardous To Health Regulations). Darbdavys negali vykdyti jokių darbų, kuriuos atliekančiam bet kuriam darbuotojui gresia pavojus patirti bet kokių sveikatai kenksmingų medžiagų poveikį, jei neatliktas tinkamas ir pakankamas tą darbą atliekančių darbuotojų sveikatai kylančios rizikos vertinimas ir nesiimta veiksmų, kuriuos reikia atlikti, kad būtų išpildyti šių nuostatų reikalavimai.

Suskleisti

Kaip susidaro deguonies trūkumas?

Deguonies trūkumas susidaro, kai ore esančio deguonies procentinė dalis tampa mažesnė nei 19,5 % (3M apibrėžtis). Taip gali nutikti dėl cheminės reakcijos, liepsnos arba kitoms cheminėms medžiagoms išstūmus deguonį iš oro. Paprastai taip nutinka ribotoje, prastai vėdinamoje erdvėje.

Suskleisti

Ką reiškia IDLH?

Pagal NIOSH (JAV) apibrėžimą tai yra koncentracija, kuri kelia staigų pavojų gyvybei ir sveikatai (angl. IDLH – Immediately Dangerous to Life or Health). IDLH koncentracija apibrėžiama kaip koncentracija, „kelianti grėsmę patirti ore esančių teršalų poveikį, kuris tikėtina bus mirtinas arba nedelsiant ar vėliau sukels negrįžtamų neigiamų sveikatos pokyčių, arba kuris neleis išsigelbėti iš tokios aplinkos.“

IDLH reikšmė nurodo didžiausią pavojingos medžiagos koncentraciją, kuriai esant darbuotojas gali išsigelbėti per 30 minučių, nepatirdamas jokio išsigelbėti trukdančio ar negrįžtamus sveikatos pokyčius sukeliančio poveikio.

Suskleisti

Stebėkite mus

Kur įsigyti

Sužinokite, 3M asmeninės apsaugos priemonių (AAP)
 

Reikalinga pagalba?

Jei turite klausimų ar norite gauti daugiau informacijos, Kreipkitės į mus.