Šioje svetainėje „3M“ naudoja slapukus Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimą pateikta mūsų privatumo politikoje. Su slapukais susijusias nuostatas galima bet kuriuo metu tinkinti, spustelint nuorodą „Slapukų nuostatos“ šio tinklalapio poraštėje.

Spustelėdami „Sutinku ir tęsti“ jūs patvirtinate, kad sutinkate naudoti slapukus savo kompiuteryje

Sutinku ir tęsti

Pereiti į pradinį naršymą Pereiti į tinklapio naršymą Pereiti į pagrindinį turinį All 3M.com Site Map

Learn More

Juostos novatoriškumo chronologija


Mūsų geriausiai žinomas produktas - lipni juostelė - buvo pirmoji Scotch® inovacija. Per daugiau nei 75 metus mes sukūrėmė daug puikių lipnių produktų. Leiskitės į kelionę drauge su Scotch® ir sužinokite dar daugiau

1930
Ričardas Driu, jaunas 3M inžinierius, sukūrė Scotch® "Cellulose" plėvelę. Vėliau plėvelė buvo pervadinta į "Cellophane" plėvelę, tai patraukli, atspari drėgmei plėvelė, kurią naudojo kepyklose ir maisto prekių parduotuvėse pakuočių sandarinimui. Taip pat juostelė per Didžiąją Depresiją buvo plačiai naudojama buityje.

Scotch Cellulose Tape

1932
Scotch® pristato pirmąjį lipnios "countertop" juostelės dėklą. Dėklas buvo pagamintas iš ketaus ir svėrė apie 7 kilogramus.

Scotch Brand Snail Dispenser

1939
Scotch® pristato "snail"— simbolišką rankinį juostelės dėklą. Pirmasis dėklas pagamintas iš štampuoto lakštinio metalo, o lieto plastiko versija atsirado po metų.

1941-1945
Antrojo Pasaulinio karo metu, visa lipnių juostelių gamyba nukreipiama karo linkme. 3M plėtoja ir gamina daugiau nei 100 lipnių juostelių rūšių, kurios skirtos padėti išspręsti karo gamybos problemas, tokias kaip sandarinimas, dalių atpažinimas, medžiagų tvirtinimas, apsauga ir izoliacija. Scotch® dvipusė lipni juostelė, iš abiejų pusių padengta klijais, papildė lipnių juostelių šeimą tuo metu.

1945
Pristatomas žymusis "pledo" dizainas. Karas pasibaigė ir Scotch® visą dėmesį sutelkia į lipnių juostelių prekybą.

1950s
"Scotty McTape" debiutuoja TV reklamoje. Maždaug 1955, 67% amerikiečių turi televiziją namuose, o Scotch® "Cellophane" juostelė tampa pagrindine reklama televizijoje. "Scotty McTape" tampa prekės ženklo talismanu daugiau nei dviem dešimtmečiams.

Scotch Cellulose Tape

1961
3M sukuria Scotch® Magic™ lipnią juostelę. Novatoriška matinė lipni juostelė yra beveik nematoma ant šviesaus popieriaus ar vokų. Priešingai nei ant blizgių juostelių, ant matinės galima rašyti pieštuku, rašikliu ar žymekliu. Beveik tuo pat metu Scotch® "Cellophane" juostelė yra pervadinama į "Transparent".

Saturday Night Live Scotch® Boutique

1978
"Saturday Night Live" žarsto juokus, kad naujųjų madingų parduotuvių savininkai neparduoda nieko, išskyrus Scotch® juostelę.

1984
Scotch® nuimama juostelė papildė "Transparent" juostelių šeimą. Šis naujas produktas pasižymi unikalia klijų formulė, kuri apsaugo popierių nuo pažeidimų, dabar paprasta užklijuoti, pataisyti ar nuimti juostelę. Vėliau, 1996 metais, bus sukurta dvipusė nuimama juostelė.

1985
Vartotojai nubalsavo, kad Scotch® lipni juostelė yra būtiniausias namų ūkio produktas. Nacionalinėje "Roper" apklausoje 46% respondentų teigė, kad jie tiesiog įsimylėjo Scotch® "Transparent" juostelę. Kiti populiarūs produktai, tai: aliminio folija, pėdkelnės ir marškinėliai. Ir tik 2% respondentų teigė, kad jie negali gyventi be kompiuterių.

Scotch Tape voted most indispensable household product
Scotch Pop-up Tape Dispenser

1997
Pristatomas Scotch® dėklas su jau paruoštomis naudoti - sukarpytomis dviejų colių juostelėmis. Dėklą galima nešioti ant rankos ar riešo. Išradimas tampa nepamainomas pagalbininkas pakuojant dovanas ar dekoruojant.

2004
Modernaus meno muziejus Niujorke Scotch® "Transparent" juostelę pavadina "Kukliuoju Šedevru". Parodoje eksponuojama daugiau kaip 100 paprastų kasdieną buityje naudojamų daiktų, tarp jų ir Scotch® "Transparent" juostelė. "Nors kuklūs ir nebrangūs", sako kuratorius, "Bet šie objektai yra nepakartojami dizaino šedevrai verti mūsų visų susižavėjimo".

2005
Scotch® švenčia skaidrios juostelės 75 metų jubiliejų. Klasikinis "snail" dėklas pirmą kartą per 60 metų atnaujinamas. Naujasis dėklas yra aptakus, stilingas, įvairių spalvų.

Scotch 75th Aniversary

2008
Scotch® išlieka pažangiausias dekoravimo, rankdarbių srityje. Paprasta dekoruoti su Scotch® naujovėmis.

Norite sužinoti daugiau apie Scotch® prekės ženklą?Žiūrėkite parsisiųstus filmukus.

Įdomūs faktai

Skaidrios juostelės kiekis parduodamas per metus Jungtinėse Amerikos Valstijose galėtų apjuosti Žemės rutulį 165 kartus.

Yra daugiau nei 400 įvairių lipnių juostelių rūšių parduodamų Scotch® ir 3M™ prekės ženklų.

Kaip gaminama Scotch® skaidri juostelė
1) Sukuriamas juostelės pagrindas
2) Lengvu slėgiu klijais padengiama juostelė
3) Pagrindas ir klijai sujungiami į didelį juostos ritinį
4) Ritinys supjaustomas į mažus ritinėlius arba juosteles

Pirmą kartą Scotch® skaidri juostelė buvo panaudota polietileninio maišelio sandarinimui, kurie buvo naudojami kepyklose, maisto prekių parduotuvėse, mėsinėse.

Raskite Scotch® produktus
Sužinokite Scotch® produktų atstovus Lietuvoje