3M kasutab selle saidi puhul küpsiseid. See sait ja 3M-i valitud teenusepakkujad paigutavad teie arvutisse tekstifaile sisaldavaid küpsiseid, et tunda ära teie arvuti ja:

 • muuta teie kogemus 3M-i veebisaitidel isiklikumaks;
 • näidata teile teie huvide järgi valitud reklaame;
 • koguda anonüümset statistilist teavet saidi funktsionaalsuse ja jõudluse paremaks muutmiseks.

Õppige tundma selliste küpsiste aktsepteerimise eeliseid

Teil on võimalik igal ajal muuta oma küpsiste seadistusi, klõpsates lingil Küpsiste eelistused.

Mõned keeldumised ei pruugi toimida teie brauseri küpsiste seadistustest olenevalt. Kui soovite seda tööriista kasutades seadistada keeldumiste eelistusi, peate oma brauseri seadistustes lubama kolmanda poole küpsiseid.

Klõpsates „Nõustu ja jätka” kinnitate, et olete saanud aru vasakul kirjeldatud küpsiste seadistustest ja nõustute nendega.

Nõustu ja jätka

Otse navigeerimise juurde Otse lehekülje navigeerimise juurde Otse põhisisu juurde All 3M.com Site Map

Isikukaitsevahendid ja ohutuslahendused

Endeca tootekataloog
Isikukaitsevahendid
Isikukaitsevahendite lahendused
Klienditugi
Esiletõstetud tooted
Ressursid

Korduma kippuvad küsimused

3M™ Speedglas™ isetumenevad keevitusfiltrid

Kas Speedglas isetumenevad keevitusfiltrid on sama turvalised kui traditsioonilised toonitud klaasist filtrid?

Jah. Speedglas filtrid tagavad alati teie silmade kaitse ultraviolett-/infrapunakiirguse eest, sõltumata sellest, kas need on sisse või välja lülitatud, tumedas või heledas olekus. Nad on potentsiaalselt isegi turvalisemad kui traditsioonilised filtrid, sest Speedglas keevitusmask saab alati olla alla langetatud asendis ning kaitsta teie nägu ja silmi. Lisaks jäävad teie käed vabaks, sest te ei pea kohandama visiiri.

Lühenda tekst

Mis juhtub akutõrke korral?

Korrates eelnevat: te olete alati kaitstud kahjuliku ultraviolett-/infrapunakiirguse eest. Ja juhtugu mis tahes, teie silmad on keevitusleegi eest alati kaitstud. Juhul kui võtate kätte VÄLJA LÜLITUNUD Speedglas filtri, on see vahepealse varjestusega. Kui lülitate filtri sisse, siis see „valgustub” ja muutub läbipaistvaks. Filter tumeneb kaare süütamisel. (Tumedusaste sõltub sellest, millist Speedglas keevitusmaski mudelit te kasutate.)

Lühenda tekst

Kas kaarleegi nägemine on võimalik?

Ei. Filtri värvus muutub liiga kiiresti, et silm saaks leeki näha. Üleminek keevituskaare puudumisest keevituskaareni toimub ilma tajutava leegita.

Lühenda tekst

Kas Speedglas keevitusfiltrid on kergestipurunevad?

Mitte rohkem kui traditsioonilised filtrid. Kõigil Speedglas filtritel on vahetatavad sisemised ja välimised kaitseplaadid. Filter on lisakaitse tagamiseks paigutatud keevitusmaski süvendisse. Te saate kuuma- ja kemikaalikindlat keevitusmaski käsitseda samamoodi nagu mis tahes muud keevitusmaski.

Lühenda tekst

Miks maksavad Speedglas filtrid ja keevitusmaskid rohkem kui traditsioonilised filtrid ja keevitusmaskid?

3M kasutab tehnoloogilist tippelektroonikat ja ülikergeid materjale, mis tagavad optimaalse efektiivsuse, mugavuse ning ühilduvuse saadavalolevate kaitsekiivri/filtri kombinatsioonidega. Filter on seitsmekihiline laminaat, mis on steriilsetes tootmistingimustes käsitsi monteeritud ning on läbinud mitu kvaliteedikontrolli. Tulemuseks on veatu filter, mis laseb teil alati keskenduda oma tööle.

Lühenda tekst

Kas Speedglas keevitusfiltrid ühilduvad keevitusmaskidega, mis ei kuulu Speedglas tootesarja?

Ei. Speedglas filtrite suurepärane toimivus ja optiline selgus nõuavad spetsiaalset disaini, mis ei ühildu muude firmade keevitusmaskidega. Ärge kunagi proovige kombineerida Speedglas sarja tooteid komponentidega, mis ei kuulu Speedglas tootesarja; selle juhise eiramine võib tühistada toote garantii ja põhjustada raskeid vigastusi.

Lühenda tekst

Kaitsevahendid keevitussuitsu eest

Millist respiraatorit pean ma kasutama roostevaba terase keevitamise ajal?

Roostevaba terase kaarkeevitusel inertgaasis (MIG-keevitus) või käsikaarkeevitusel (MMA-keevitus) sisaldab keevitussuits sageli kroomi ja nikli osakesi ning neist kahest on toksilisem kroom. 3M™ Adflo™ osakeste filtriga respiraator pakub teile sellel kasutusalal suurepärast kaitset. Kaarkeevitus sulamatu elektroodiga inertgaasis (TIG-keevitus) ei genereeri üldjuhul palju keevitussuitsu, küll aga osoongaasi suuri koguseid: lugege lähemalt jaotisest „Millal osoon tekib?”. Plasmalõikamise ja plasmakeevitusega kaasnevad kõrged temperatuurid, mis võivad põhjustada kahjulike lämmastikoksiidide teket: lugege lähemalt jaotisest „Mida kujutavad endast lämmastikgaasid?”.

Lühenda tekst

Kas ma pean tavaterase keevitamise ajal kasutama hingamiskaitsevahendeid?

Kuigi tavaterase keevitamisel tekkiv keevitussuits ei ole kõige ohtlikum, kätkeb see endas siiski terviseriske. Muu hulgas sisaldab see raudoksiidi osakesi, mis võib põhjustada sideroosi ehk raudtolmustust (krooniline kopsupõletik). Inertgaasis kaarkeevitusel (MIG-keevitus) / aktiivgaasis kaarkeevitusel (MAG-keevitus) ja käsikaarkeevitusel (MMA-keevitus) tekib ulatuslik suitsu eraldumine, mis tähendab, et vajalikud on nii respiraator kui ka nõuetele vastav töökoha ventilatsioon. Tavaterase keevitamisel on soovituslik kasutada 3M™ Adflo™ osakeste filtriga respiraatorit.

Lühenda tekst

Millist tüüpi respiraator on vajalik pinnatöötlusega materjali keevitamisel?

Pinnatöötlusega materjali keevitamisel võivad eralduda mitmesugused kahjulikud saasteained. Tsingitud terase keevitamisel vabanevad tsinkoksiidi osakesed. Need võivad põhjustada gripisarnaste sümptomitega haigusseisundi, mida tuntakse metallisuitsupalavikuna. Kui keevitate värvitud materjali, peate olema eriti ettevaatlik, sest paljud värvid võivad eritada äärmiselt kahjulikke õhusaasteaineid. Tsingitud terase või pliid sisaldava kruntvärviga kaetud materjali keevitamisel on soovituslik kasutada motoriseeritud osakeste filtriga respiraatorit. Lõhnafiltriga kombineerituna minimeerib see ka ebameeldivaid lõhnu. Kui materjali on värvitud kahekomponendilise värviga või isoleeritud polüuretaaniga, peate alati võtma ühendust ohutusinseneriga. On suur oht puutuda kokku raskelt tuvastatavate isotsüanaatidega, mille sissehingamine on äärmiselt kahjulik. Sellistel juhtudel soovitame kasutada suruõhuseadet, näiteks 3M suruõhuvarustussüsteemi.

Lühenda tekst

Kas kaitsegaasid ja legeeritud elektroodid mõjutavad mu töökeskkonda?

Inertgaasis kaarkeevitusel (MIG-keevitus) ning sulamatu elektroodiga inertgaasis kaarkeevitusel (TIG-keevitus) kasutatakse kaitsegaasidena väärisgaase argooni ja heeliumi. Argooni ega heeliumi ei peeta kahjulikeks, kuid nad võivad ventileerimata kohtades tõrjuda välja hapnikku, muutes atmosfääri hapnikukontsentratsiooni ebapiisavaks. Aktiivgaasis kaarkeevitusel (MAG-keevitus) kasutatakse kaitsegaasina süsinikdioksiidi või süsinikdioksiidi ja väärisgaasi segu. Kuna kaitsegaasi osad võivad muunduda süsinikmonooksiidiks, kui gaas puutub õhuga kokku, võib keevituskaare ümber tekkida suur kogus süsinikmonooksiidi. Süsinikmonooksiidi ei saa filtreerida. Kui ventilatsioon on ebapiisav, tuleb hapnikutaset kontrollida. Aktiivgaasis kaarkeevitusel (MAG-keevitus) kasutatakse tihti legeeritud elektroode. Sulamid sisaldavad sageli mangaani või silikaate. See tähendab, et mangaanoksiid ja silikaadid difundeeruvad keevitamise ajal ümbritsevasse õhku. 3M™ Adflo™ osakeste filtriga respiraator tagab üldjuhul piisava kaitse legeerosakeste eest.

Lühenda tekst

Millal osoon tekib?

Alumiiniumi keevitamisel ei teki mitte üksnes alumiiniumoksiidi osakesed, vaid ka osoongaas – see tekib kaarest pärineva ultraviolettkiirguse toimel, mis lagundab molekulaarset hapnikku. Osoon tekib ka roostevaba terase kaarkeevitusel sulamatu elektroodiga inertgaasis (TIG-keevitus). Viimaks muundatakse osoon tagasi hapnikuks, seda protsessi kiirendab osooni kokkupuude tahkete pindadega, mis toimivad katalüsaatorina. Osooni ei saa atmosfäärist filtreerida, kuid see muundatakse tagasi hapnikuks. Madalate osooni kontsentratsioonide juures vähendab 3M™ Adflo™ osakeste filtriga respiraatorsüsteemi kasutamine keevitajani jõudva osooni kogust. See saavutatakse tänu sellele, et osakeste filter (selle suure pindala tõttu) ja keevitusmaskini viiv hingamistoru aitavad katalüüsida osooni muundamist tagasi tavaliseks hapnikuks. Suurtel kontsentratsioonidel annab Adflo respiraatorisse gaasifiltri lisamine täiendava süsiniku graanulite suure pindala, millel vähendatakse osooni veelgi.

Lühenda tekst

Mida kujutavad endast lämmastikgaasid?

Lämmastikdioksiid ja lämmastikoksiid on näited lämmastikgaasidest, mis tekivad keevitamisel suurel voolutugevusel ja kõrgetel temperatuuridel. Lämmastikgaase tekitab lämmastiku ja hapniku vaheline reaktsioon õhus ning nende sissehingamine suurtes kontsentratsioonides on äärmiselt ohtlik. Lämmastikgaase ei tohi filtreerida, seetõttu on soovituslik kasutada 3M suruõhuvarustusega hingamiskaitsesüsteemi.

Lühenda tekst

Kuulmiskaitse

Millal tuleks eelistada kõrvatroppe kõrvaklappidele?

Paljud leiavad, et kõrvatroppe on pikemate ajaperioodide vältel mugavam kanda. Lisaks ei takista nad teiste isikukaitsevahendite, näiteks motoriseeritud respiraatorite kasutamist. Teatud sageduste korral võivad kõrvatropid tagada ka suurema summutuse kui kõrvaklapid. Kõige sobivama kuulmiskaitsevahendi kindlaks määramiseks tuleb mürataseme mõõturi abil müra hinnata.

Lühenda tekst

Nahakaitse

3M 4540 kaitseülikonnad tagavad väidetavalt kaitse tuumaosakeste eest. Kas see tähendab, et kaitseülikonda võib kasutada kõigil tuumatehnoloogiat rakendavatel kasutusaladel?

Ei. Sümbol, mis viitab kaitsele radioaktiivsetest osakestest tingitud saastumise eest, ei taga kaitset radiatsiooni eest. Tuumarajatiste äärmiselt ohtlikes tsoonides töötamisel võivad 3M 4540 kaitseülikonnad aidata takistada radioaktiivsete tolmude ja vedelike juurdepääsu kehale. Mõned tööprotsessid võivad aga hõlmata väga toksilisi või söövitavaid kemikaale, mistõttu võib vajalik olla siiski selliste kaitseriiete kandmine, mis tagavad kõrgema kaitseastme (vaadake riiklikke eeskirju).

Lühenda tekst

Kas 4530 või 4540 kaitseülikondi võib kasutada asbestieemaldusega seotud kasutusaladel?

Kuigi 4530 ja 4540 kaitseülikonnad tagavad suurepärase kaitse ülipeente osakeste (kuni 0,1 µ) eest, on asbestieemalduse korral soovitatav kasutada hermeetiliste õmblustega kaitseriideid (tüüp 4, näiteks mudel 4560), sest need tagavad tõhusama kaitse asbestikiudude eest (vaadake asbestiga töötamist / tööohutust käsitlevaid riiklikke eeskirju).

Lühenda tekst

Kuidas tuleb kaitseriideid käidelda?

Kasutamata kaitseriideid võib põletada olmejäätmena. Saastunud kaitseriideid tuleb aga käsitleda saastunud jäätmena ning neid tuleb käidelda riiklikke eeskirju järgides.

Lühenda tekst

Mida tähistab penetratsiooni indeks? Kas 0% konkreetse kemikaali suhtes tähendab, et kemikaal ei läbi materjali?

Ei. Standardile EN 368 vastaval katsetamisel mõõdetakse vedeliku penetratsiooni läbi kanga ning kokkupuudet väikeste kogustega (10 ml) simuleeritakse vaid 1 minuti vältel. Kokkupuutel suuremate kogustega ja pikema aja vältel võib kangast läbida märkimisväärne protsentuaalne osa. Palun vaadake läbilaskeandmeid, et määrata kindlaks kaitsetõhusus konkreetse kemikaali suhtes.

Lühenda tekst

Kas läbilaskeandmed viitavad sellele, kui kaua võib kaitserõivast kasutada?

Ei. Standardi EN369 alusel määratud läbilaskeandmed osutavad sellele, kui kaua aega kulub kemikaalil minutilise läbivuskiiruse 1 µg/cm² saavutamiseks. Läbivusaeg ei ole kandmiskestuse määramisel aga piisav näitaja. Turvaline kandmisaeg sõltub ka aine toksilisusest ja muudest omadustest ning kokkupuutetingimustest ja kandja töökäitumisest.

Lühenda tekst

Kas 3M-l on saadaval ka lisatarvikud, nagu integreeritud sokid, kätised ja taskud?

Jah. Nüüd on 3M-l saadaval ka 450 saapakaitsed. Tüüpilised kasutusalad on järgmised: asbesti käsitsemine, tapamajad/põllundus ja farmaatsiatööstus.

See toode on osa lisavarustusest ning ei ole mõeldud kasutamiseks isikukaitsevahendina. Sobiva isikukaitsevahendi valiku ja nõuetekohase kandmise tagamiseks peab vastava väljaõppega tööohutuse spetsialist tegema riskianalüüsi.

Lühenda tekst

Hingamiskaitsevahendid

Miks on respiraatoritel nii määratud kui ka nominaalne kaitsefaktor?

Respiraatori nominaalne kaitsefaktor (NPF) on teoreetiline kaitsetase, mis põhineb laboris mõõdetud toimivusandmetel.

Määratud kaitsefaktor (APF) on standardis BS4275 määratletu alusel hingamisteede kaitsetase, mille saavutab tegelikes töötingimustes 95% kandjatest, keda on adekvaatselt koolitatud ja juhendatud.

Respiraatori valimisel tuleb lähtuda määratud kaitsefaktorist.

Lühenda tekst

Mida tähistab „CE-märk”?

Tootele/pakendile trükitud CE-sümbol teavitab turgu sellest, et toode täidab isikukaitsevahenditega seotud Euroopa määruste põhinõudeid. Seda võib kirjeldada kui luba müüa tooteid Euroopa Liidus.

CE-märk ei ole kvaliteedimärk ning see ei viita toote toimivusparameetritele.

Toode peab vastama asjakohase Euroopa standardi (näiteks EN149:2001 FFP1) nõuetele. See märgistus osutab toote toimivuskategooriale.

Lühenda tekst

Kas osakeste filtriga poolmaskil on kõrgem määratud kaitsefaktor kui sarnaste tehniliste parameetritega ühekordsel respiraatoril?

Kui tugineda üksnes kaitsefaktorile ning mitte võtta arvesse teisi tegureid, nagu kasutaja soostumus ja kuluefektiivsus, siis ei ole osakestevastast kaitset tagava ühekordse respiraatori ning sama spetsifikatsiooniga filtriga varustatud poolmaski määratud kaitsefaktorid erinevad.

Määratud kaitsefaktor erineb sama filtri poolmaskil ja täismaskil kasutamisel. Näiteks poolmaskil kasutatavate filtrite P3 määratud kaitsefaktor on 20, kuid sama filtri täismaskile paigaldamisel on määratud kaitsefaktor 40.

Lühenda tekst

Kui kaua peab vastu ühekordne respiraator?

Standardi EN149:2001 alusel katsetatud osakestevastast kaitset tagavad ühekordsed respiraatorid on mõeldud kasutamiseks ühe vahetuse vältel. Nende efektiivne kasutusaeg sõltub paljudest teguritest, millest mõned on alljärgnevad.

 • Saasteaine kontsentratsioon
 • Hingamiskiirus
 • Kuumus
 • Niiskus
 • Hügieeniga seotud tegurid

Need faktorid varieeruvad töökeskkondade lõikes. Näiteks: väga kuumas ja tolmuses keskkonnas töötaja võib otsustada respiraatorit vahetada hommikupooliku lõpus selle asemel, et kasutada sama respiraatorit kogu tööpäeva vältel.

Lühenda tekst

Kui kaua peavad vastu gaasi-/aurufiltrid?

Filtri oodatav kasutusiga varieerub kasutusalade lõikes ning seda mõjutavad mitmesugused tegurid, sealhulgas kokkupuuteaeg ja töötingimused. Seni, kuni ohuteguril on head signaalomadused, st lõhn või maitse jäävad madalamale tasemele kui töökeskkonna ohtlike ainete piirnorm (WEL), võib filtrit kasutada kuni piirnormi ületamiseni, ehkki sellele meetodile ei saa alati tugineda (Suurbritannia töötervishoiu ja tööohutuse ameti (HSE) publikatsioon HSG53 annab kasutajatele lisasuuniseid).

Lühenda tekst

Kas keskmise tihedusega puitkiudplaadist vabaneb formaldehüüdi, kui seda lõigatakse või freesitakse?

Suurbritannia töötervishoiu ja tööohutuse amet (HSE) on järeldanud, et keskmise tihedusega puitkiudplaadi (MDF) töötlemine ei ole rohkem ega vähem ohtlik kui teiste puidutüüpidega töötamine. Lühidalt öeldes – formaldehüüdi ei ole vaja pidada ohuteguriks.

HSE on varem soovitanud nimiandmetega FFP2 respiraatorit hinnata keskmise tihedusega puitkiudplaadi lõikamisel või freesimisel ventileeritud tööruumides, näiteks 3M 8822/9322 respiraatoreid. Alternatiivina võiksite proovida 3M™ motoriseeritud ja suruõhuvarustusega respiraatoreid, mille lisaeeliseks on valitud mudelist olenevalt silmade ja pea kaitse tagamine.

Lühenda tekst

Millist respiraatorit peaksin kasutama sõiduki heitgaaside eest kaitsmiseks?

Sellele küsimusele ei ole lihtsat vastust, sest heitgaaside segus on üldjuhul süsinik- ja lämmastikoksiide, mida ei saa välja filtreerida.

Ainus meetod kõigi sõiduki heitgaasis olevate saasteainete eest kaitsmiseks on kas suruõhuvarustusega hingamiskaitsesüsteemi või autonoomse hingamiskaitseaparaadi (SCBA) kasutamine. See lahendus ei ole reaalsetes tingimustes sageli teostatav, mistõttu on vajalik leida kompromisslahendus. Üks võimalik variant on 3M™ 2128 filtriga varustatud 3M™ poolmask. Need filtrid filtreerivad välja peenosakesed ning pakuvad kaitset heitgaasides olevate happeliste gaaside ja orgaaniliste aurude saastetaseme eest.

Lühenda tekst

Kas ma võin kasutada orgaaniliste aurude filtrit koos isotsüanaadipõhiste ühenditega?

Tasemed, mille juures isotsüanaati saab lõhna või maitse põhjal tuvastada, on märkimisväärselt kõrgemad kui Suurbritannia töötervishoiu ja tööohutuse ameti (HSE) sätestatud töökeskkonna ohtlike ainete piirnorm (WEL). Piirnormi ületamisele ei viita lõhn/maitse enne, kui kokkupuutetase on kõrgem kui WEL.

Kuna isotsüanaadid on potentsiaalsed kutseastma tekitajad, on turvaliseks lahenduseks ja HSE soovituseks kasutada õhuvarustussüsteemi, mis varustab õhus levivate saasteainete filtreerimise asemel kandjat hingamiskõlbliku kvaliteediga õhuga. Selle kasutusala korral võite kaaluda õhuvarustussüsteeme 3M™ Visionair, 3M™ Flowstream või 3M™ S-200.

Lühenda tekst

Millist respiraatorit pean kasutama värvimise ajal?

Kuna tavakasutuses on sedavõrd palju erinevat tüüpi värve, on äärmiselt raske soovitada ühte universaalset toodet.

Peamised probleemid on orgaaniliste lahustite kandjatest pärinevad aurud ning värvpigmentide ja pihusudu kujul olevad osakesed. Enamikul juhtudel on värvi kandmine pintsli või rulli abil vähem ohtlik kui pihustamine, sest õhus lenduva värvpigmendi ja auru kogus on siis väiksem. Me soovime kõige sagedamate värvimistööde jaoks alljärgnevate filtrite valikut.

 • Pulbervärvkate – osakeste filtrid või motoriseeritud hingamiskaitse, saasteaine kontsentratsioonist olenevalt.
 • Veepõhised värvid – osakeste filtrid, mida lahusti madalate kontsentratsioonide korral kombineeritakse sageli saastetasemel orgaaniliste aurude vastase kaitsega.
 • Lahustipõhised värvid, millel on head signaalomadused – orgaaniliste aurude ja osakeste filtrid.
 • Kahekomponendilised isotsüanaadipõhised värvid – miinimumina suruõhuvarustussüsteemiga visiir.

Lühenda tekst

Üldteave

Mul on soovitatud otsida teatud andmeid „ohutuskaardilt”. Mis see on ja kuidas ma sellega tutvuda saan?

Ohutuskaart (MSDS) on ainet puudutav dokument, mille on välja andnud tootja/töötleja ning see sisaldab informatsiooni aine kasutamise ja käsitsemise kohta.
Ohutuskaardil võib olla näiteks toksikoloogilist toimet, süttivusastet ja ühendite lagunemist käsitlev teave. Tootjad on kohustatud ohutuskaarte väljastama seaduse alusel.

Lühenda tekst

Millal tuleb teha riskianalüüs?

Lihtne vastus sellele küsimusele on, et peaksite riskianalüüsi tegema siis, kui kahtlustate, et töökeskkond kätkeb endas riski.
Hindamine peab puudutama riske, mis tekivad töö käigus ning ei tulene ainetest. On vale arvata, et on piisav, kui riskianalüüs koosneb üksnes tootjate ohutuskaartide kogumist. Selle väärarusaama põhjus on sageli ohu ja riski vahelise erinevuse mittemõistmine.

Oht – kahjuliku toime võimalus.

Risk – kahjuliku toime reaalse avaldumise tõenäosus.

Lihtsa näite aluseks saab võtta koduseks kasutamiseks mõeldud valgendi. Ohuks on valgendi ise, kuid risk on väga väike, kui pudel seisab kapis. Risk suureneb aga siis, kui pudel jäetakse tööpinna servale nii, et see ei ole korgiga suletud.

Riskianalüüsile kohalduvad mitmesugused õigusaktid, sealhulgas alljärgnevad.

Paragrahv 2. Töötervishoid ja -tööohutus, 1974, mis kirjeldab tööandjate üldkohuseid ning sätestab, et tööandjad peavad mõistlikult teostatavas ulatuses tagama kõigi oma töötajate tervise, ohutuse ja heaolu kaitse. See ei tähenda vaikimisi, et te peate riskianalüüsi tegema, kuid määruse järgimine oleks ilma riskide hindamiseta komplitseeritud.

Regulatsioon 3. Töötervishoidu ja -tööohutuse juhtimine, 1992. Üksikasjalikum eeskirjade kogumik, mis nõuab riskianalüüside tegemist.

Regulatsioon 6. Tervisele ohtlike ainete määrustekontroll (COSHH). Tööandja ei tohi nõuda ühegi sellise tööülesande täitmist, mis suure tõenäosusega tingib ükskõik millise töötaja kokkupuute tervisele ohtliku mis tahes ainega, kui tööandja ei ole hinnanud vastava tööga kaasnevaid riske töötajate tervisele sobival ja piisaval viisil ega ole võtnud meetmeid, mis on vajalikud nende määrustega sätestatud nõuete täitmiseks.

Lühenda tekst

Kuidas tekib „hapnikuvaegus”?

Hapnikuvaegus tekib siis, kui õhus sisalduva hapniku protsentuaalne osakaal langeb madalamale kui 19,5% (3M definitsioon). Seda võivad põhjustada keemiline reaktsioon, tulekahju või tingimused, kus muud kemikaalid tõrjuvad hapniku õhust välja. Üldjuhul toimub see suletud ruumides, kus on ebapiisav ventilatsioon.

Lühenda tekst

Mida tähendab „vahetult elule ja tervisele ohtlik kontsentratsioon”?

See on kontsentratsioon, mille Ameerika Ühendriikide tööohutuse ja töötervishoiu riiklik instituut (NIOSH) on määratlenud vahetult elule ja tervisele ohtlikuna (IDLH). Vastav definitsioon on järgmine: „kontsentratsioon, millega kaasneb õhus levivate saasteainetega kokkupuuteoht, kui vastav kokkupuude võib tõenäoliselt põhjustada surma või koheseid või hiljem tekkivaid jäädavaid tervisekahjustusi või kui see takistab väljapääsu sellisest keskkonnast”.

IDLH-väärtus tähistab maksimaalset ohtliku aine kontsentratsiooni, mille korral töötaja peab töökeskkonnast lahkuma 30 minuti jooksul ilma, et keskkonnast lahkumine põhjustaks kokkupuute kahjulikust toimest tingitud sümptomeid või mis tahes pöördumatuid tervisekahjustusi.

Lühenda tekst

Jälgi meid

Edasimüüjad

Vaata 3M Isikukaitsevahendeid ja ohutustooteid.
 

Tugi

Täpsema informatsiooni saamiseks või küsimuste korral Võtke meiega ühendust.