Otse navigeerimise juurde Otse lehekülje navigeerimise juurde Otse põhisisu juurde All 3M.com Site Map

Liiklusvahendid

Lahendused 3M aknakiledega, mis sobivad rongidele ja veesõidukeile

Liiklusvahendid

Turvalisus liiklusvahendeis

Liiklusvahendid - rongid, laevad, jahid jm veesõidukid - nõuavad spetsiifilisi insenerlahendusi nii akende ohtutuse, kaitse kui päikesekaitse osas.

Rongides on sagedasteks ja kulukateks probleemideks grafiti ja vandalism . Õhuke turvakile toimib kaitsekihina, mida saab kergelt eemaldada ja asendada, kui vandaal on selle määrinud markeri või spreivärviga. Kile kaitseb ka pahatahtlike kraapimiste eest, aken jääb terveks ja puhtaks, vaid kile tuleb välja vahetada.

Turvakile pakub kaitset ka lendava viskekeha eest, mida mõni vastutustundetu inimene viskab liikuva rongi pihta, see kaitseb reisijaid lendavate kildude ja viskekeha enda eest hoides klaasi koos.

Rongiõnnetuse puhul, kui üldjuhul klaasid puruneks ja tekitaks palju inimvigastusi, hoiab 3M turvakile klaasid koos , ei teki avasid vaguneisse ja reisijad hoitakse pardal. Raudteeohutuse spetsialistid peavad turvakilet reisijate turvalisuse tõstmisel oluliseks lahenduseks.

Liiklusvahendid

Päikesekaitse liiklusvahendeis

Salongitemperatuur on oluline nii rongides kui laevades, kus inimesed sageli on sunnitud pikemalt viibima otsese päikese käes.

3M päikesekaitsekile suudab luua reisijaile ja rongijuhile või laevaperele piisava mugavuse taseme peegeldades liigse soojuse klaasilt tagasi. Kiletehnoloogia abil saab säästa energiat, sest kütte- ja konditsioneerisüsteemid ei pea nii tugevasti töötama, kui kile peegeldab suvise soojuse tagasi ja takistab talviseid soojakadusid. Tänu sellele vähenevad üldised tegevuskulud.

Päikesekaitsekile vähendab ka eredat valgust tõstes reisijate sõidumugavust ja teeb viibimise laevas või rongis märksa meeldivamaks ja löögastavamaks.

Ka laevades ja rongides põhjustab päikeseenergia materjalide pleekumist . 3M päikesekaitsekiled blokeerivad peaaegu täielikult UV-kiirguse, mis on peamine värvipigmentide luitumise ja materjalide vananemise põhjus.

Liiklusvahendid

Muud lahendused

Sama tähtis, kui eelnevalt käsitletud reisijate mugavuse teema, on ka vastavus ohtusalastele seadustele ja määrustele. Nii rongi- kui laevafirmadele, nende omanikele ja inseneridele on erilise tähtsusega 3M aknakilede võimekus vastata ohutusnõuetele, eriti kui neid teenuseid pakutakse valitsuse kulul. Rääkige 3M kileeksperdiga lisateabe saamiseks.

Tegutsege kohe! Et 3M kiletehnoloogiast kasu saada, palun võtke ühendust