3M kasutab selle saidi puhul küpsiseid. See sait ja 3M-i valitud teenusepakkujad paigutavad teie arvutisse tekstifaile sisaldavaid küpsiseid, et tunda ära teie arvuti ja:

  • muuta teie kogemus 3M-i veebisaitidel isiklikumaks;
  • näidata teile teie huvide järgi valitud reklaame;
  • koguda anonüümset statistilist teavet saidi funktsionaalsuse ja jõudluse paremaks muutmiseks.

Õppige tundma selliste küpsiste aktsepteerimise eeliseid

Teil on võimalik igal ajal muuta oma küpsiste seadistusi, klõpsates lingil Küpsiste eelistused.

Mõned keeldumised ei pruugi toimida teie brauseri küpsiste seadistustest olenevalt. Kui soovite seda tööriista kasutades seadistada keeldumiste eelistusi, peate oma brauseri seadistustes lubama kolmanda poole küpsiseid.

Klõpsates „Nõustu ja jätka” kinnitate, et olete saanud aru vasakul kirjeldatud küpsiste seadistustest ja nõustute nendega.

Nõustu ja jätka

Otse navigeerimise juurde Otse lehekülje navigeerimise juurde Otse põhisisu juurde All 3M.com Site Map

KKK

Common questions get answered here.

Kuidas 3M päikesekaitsekiled töötavad?

3M päikesekaitsekile eesmärk on vähendada läbi klaasi tungivat soojust tõstes klaasi peegelduvust (ei pruugi olla nähtav peegeldus) ja päikeseenergia neeldumist klaasis.

Tüüpilised toonkiled töötavad peamiselt suurenenud neeldumise kaudu. Toonitud klaas neelab päikeseenergiat, vähendades selle edastamist tuppa. Need kiled ei ole nii efektiivsed kuumuse vähendajad, kui peegeldavad kiled.

Peegelkiled on täppiskatmistehnoloogia abil metallikihiga kaetud kiled. Metalliseeritud kilede eesmärk on suurendada päikeseenergia peegelduvust klaasilt. 3M peegelkilede toime ulatub mõõdukast kuni suurepäraseni (soojustõrje).

Kõik 3M päikesekaitsekiled on läbipaistvad ja optiliselt selged. UV-kaitse paikneb liimis, see annab pikaealisuse kilele endale ja samuti pakub kaitset pleekimise eest kodule ja kontorisisustusele.

3M aknakiled on kaitstud kriimustuskindla kattega, mis tagab pikaajalise vastupidavuse ja korras välimuse.

Kuidas 3M Low E energiakile töötab?

3M energiakile töötab üsna samamoodi nagu päikesekile tavaliselt, kuid see pakub suuremat kaitset soojakadude eest külma ilmaga. Patenteeritud ehitusega metallikiht peegeldab rohkem sooja tagasi ruumi, kus seda vajatakse. See parandab inimeste mugavust, vähendades külmatunnet akna lähedal ja aitab säästa kütet, eriti ärihooneis. Ka energiakiled on kaitstud patenteeritud kulumiskindla kattega, mis annab pikaajalise vastupidavuse ja korras välimuse.

Milline on 3M päikesekaitsekilede tüüpiline tasuvus?

Tasuvus varieerub, sõltudes päikesele eksponeeritud klaasi pindalast, kiletüübist, klaasitüübist, kütusehinnast, paigaldusehinnast ja muudest faktoritest. Keskmine tasuvusaeg ulatub 2 kuni 5 aastani, mõnel juhul on teatatud, et isegi vähem kui 6 kuud. Kui tegemist on suurema kontori või ärihoonega, võtke ühendust 3M esindusega, et analüüsida võimalikku energiasäästu.

Kuidas 3M aknakilet paigaldatakse?

3M kilesid paigaldavad professionaalsed volitatud paigaldajad.

Esimese sammuna valmistatakse akende piirkond paigaldamiseks ette pannes imavaid materjale põranda kaitseks ja/või tõstetakse vajadusel mööbel eest.

Järgmisena pestakse aken lihtsa pesulahusega ja kaabitakse žiletiga üle. Siis pihustatakse kilele libisemislahust ja surutakse klaasile. Kasutades professionaalset töövahendit ja õiget tehnikat lõpetatakse paigaldus liigse vee eemaldamise, servade lõikamise ja kuivatamisega.

Kui kaua 3M aknakiled kuivavad?

Kile vajab 30 päeva, et täielikult kuivada ja kinnituda. Kuivamise ajal on normaalne, et on väikesi veemulle või hägu. Need kaovad, kui kile kuivab. Sõltuvalt kiletüübist ja ilmastikutingimustest võib kuivamine võtta kuni 45 päeva või ka ainult paar päeva. Kuivanud 3M aknakile näeb suurepärane välja ja toimib paljude aastate jooksul.

Kas ma võin aknakilet ise paigaldada?

3M aknakiled nõuavad professionaalset paigaldust. 3M aknakilede volitatud paigaldajad on põhjalikult koolitatud ja usaldusväärsed kogenud kvaliteetse töö tegijad. See tagab meie klientidele 3M aknakilede eelised ja annab mugava 3M garantii.

Kuidas 3M aknakilet puhastada?

Pärast 30 päeva võib puhastada 3M aknakiled tavaliste aknapesuvahenditega ja pehme ebemevaba lapiga. Võib kasutada pehmeäärelist kummikaabitsat. Ei tohiks kasutada abrasiivseid vahendeid, mis võivad kilet kriimustada või kahjustada.

Kui kaua 3M aknakiled kestavad?

3M aknakiled on loodud kestma aastaid. Täpne aeg sõltub kiletüübist, akende suunast, klaasitüübist ja kliimast, kus hoone asub. Tavaliselt kestab kile kõvasti kauem kui garantii pikkus.

Milline on 3M aknakilede garantii?

3M aknakilede garantii tagab, et kiled säilitavad oma omadused mullitamata, koorumata, pragudeta ja kriimudeta. Paljud meie kiled on kaitstud ka värvimuutuste vastu. Kui toode osutub defektseks, asendavad 3M ja paigalduspartner kile tasuta.

Kas 3M kiled võivad põhjustada klaasi purunemist?

Päikesekaitsekilede paigaldus tõstab klaasi temperatuuri, kui klaas asub päikese käes, ja suurendab survet klaasi servadele. Klaasi servade kvaliteet ja mitmed muud tegurid (väline vari, kardinad, klaasi ajalugu, kiletüüp, klaasi suurus/kuju, sise/välistemperatuur) annavad oma panuse võimaliku purunemisohu tekkeks.

3M-i ligi 50-aastane paigalduskogemus erinevat tüüpi klaasidele võimaldab meil teha täpseid soovitusi ja vältida klaaside purunemist.

Kas 3M aknakile võib põhjustada rikkeid klaaspaketi tiheduses?

3M aknakile ei põhjusta tihendirikkeid. Oleme paigaldanud aknakilesid pakettakendele mitmeid miljoneid ruutmeetreid.

Kui soovitatud kile paigaldatakse pakettklaasi sisepinnale, hakkab päikeseenergia teatud määral klaasi neelduma (väljaarvatud turvakilede puhul) ja klaasi temperatuur tõuseb. Osa sellest soojusest edastatakse õhuruumi ja õhuruumi temperatuur tõuseb veidi. Isegi kui klaasi temperatuur peaks tõusma 10oC võrra (ebatavaline enamuse kilede puhul), toob see kaasa vähem kui 3% õhurõhu tõusu. Samas korralikud paketid on projekteeritud ja testitud taluma kuni 22% õhurõhu muutusi.

Paketi tiheduse määrab suuresti paketi valmistamise kvaliteet ja toormaterjalide kvaliteet, millest klaaspakette tehakse. Parim kaitse paketi tiheduseprobleemide vastu on osta korralikud paketid usaldusväärselt aknatootjalt, kellel on pikk kogemus ja hea maine pakettklaaside tootjana.

Kas 3M aknakile peatab interjöörimaterjalide pleekimise?

Miski ei peata pleekimist täielikult. 3M aknakiled aitavad vähendada pleekumise peamisi põhjusi (UV-kiirgus, valgus ja soojus) ja pikendavad materjalide eluiga keskmiselt kaks kuni viis korda.

Pange tähele materjale, mida tahate kaitsta - kui neil on tüüpiline eluiga 5 aastat, siis nad võivad kesta 10 aastat ja kauem, sõltuvalt valitud kilest. Kui tüüpiline eluiga on vaid 2-3 nädalat, siis oodatavat vastupidavust saab mõõta kuudes.

Üldine rusikareegel on selline: UV-kiirgus põhjustab umbes 40%, valgus umbes 25% ja soojus umbes 25% pleekumisest. Ülejäänud 10% on tingitud niiskusest, saasteainetest, elektrivalgustusest, materjali värvikindlusest jm.

Kas UV-kiirguse kaitse ajapikku kaob?

UV-kaitse, mida me kasutame liimides, ei ole piiramatu, kuid meie kiled on valmistatud nii, et nad säilitada kõrge UV-kaitse kogu oma "elu" jooksul.

Kuidas 3M turvakile toimib?

3M turvakile on loodud selleks, et muuta klaasi killukindlaks ja hoida purunenud klaasi killud koos.

Võrreldes 3M päikesekaitsekiledega on 3M turvakiled valmistatud palju paksemast polüestrist ning palju paksema ja agressiivsema liimiga. 3M Ultra turvakiled on unikaalsed kogu kiledetööstuses, sest need on valmistatud erilise mikro-kihilise lamineerimistehnoloogia abil, mis suurendab kile rebenemiskindlust oluliselt. Ultra kiled edestavad kõiki teisi sarnase paksusega kilesid nii löögi- kui rebenemiskindluse osas.

Kas 3M turvakiled on orkaani-kindlad? Kuulikindlad? Murdvargusekindlad? Bullet-proof? Burglar-proof?

3M turvakiled ei ole ei orkaani-, maavärina-, pommi-, murdvarguse- ega kuulikindlad. Nende eesmärk on teha aknaklaas purunemisele rohkem vastupidavaks.

Kui klaas puruneb, on kilel oluline ohutuse ja kaitseväärtus. Turvakile vähendab killuvigastuste ohtu ja takistab prügi sissetungi läbi akna sõltuvalt sissetungi raskusastmest (ja klaasitüübist, raamidest, objektide suurusest ja kiirusest jm).

Maavärina puhul vähendavad turvakiled tõsiseid vigastusi, mida lendavad klaasikillud tekitavad, ja takistavad klaasi raamist väljakukkumist. Muidugi, palju sõltub sellest, kui tõsine on maavärin (ja milline on klaasitüüp, raamid jpm).

3M turvakiled töötati algselt välja, et tegeleda rahvusvahelise terrorismiohuga ning vajadusega tõsta inimeste turvalisust ja ohutust seoses terrorirünnakute ja pommitamistega. Need kiled suudavad oluliselt vähendada tõsiseid vigastusi, mida põhjustavad plahvatuse tagajärjel lendavad klaasikillud. Palju sõltub sellest, kui tugev on lööklaine ja akna lähedusest plahvatusele (ja klaasi tüübist, raamidest jm).

3M turvakile on vähemärgatav suure tõhususega turvameede võitluses sissemurdmiste ja röövimistega. Tugev turvakile hoiab aknaklaasi koos isegi siis, kui telliskivi (või sarnane ese) visatakse klaasi pihta. Varas peab valima kas jätkata rünnakut sellele aknale või proovida teises kohas. Aega on vähe ja enamasti liigutakse edasi. Kuid, kui ta on otsustanud sisse tungida, siis ta võib sisse saada. Üldiselt on soovitatav, et lisaks 3M turvakiledele paigaldatakse majale ka korralik häiresüsteem.

Kas 3M valmistab aknakilesid?

Loomulikult! Mitte ühelgi firmal pole rohkem kogemusi aknakile tootmises kui 3M-l. 3M sai esimese patendi aknakile kohta aastal 1966 ja tänapäeval oleme ainus tootja, kes suudab ise valmistada nii polüestri, liimid, metallid kui ka kriimustuskindla katte. See annab meile täieliku kontrolli kvaliteedi üle. Lisaks, 3M on maailmas üldtuntud liimiekspert ja see tähendab, et saate olla kindel, et 3M aknakile on tugev ja turvaline lahendus nii akendele kui Teile.