Otse navigeerimise juurde Otse lehekülje navigeerimise juurde Otse põhisisu juurde All 3M.com Site Map

Ford parandab töötajate mugavust ja vähendab kulutusi 3M aknakilega

30/05/2012

Back to Näiteid elust

Ford Motor avastas, et aastaringselt töötajaile mugava temperatuuri säilitamine nende 40 aastat vanas peahoones Detroitis on raske ülesanne. 12-korruseline hoone on peaaegu täielikult klaasist. Pimestav päike raskendas hoones töötavatel inimestel tööd arvutitega.

Pärast 40 aastat erinevaid püüdeid parandada temperatuurikontrolli hoones, sai Fordi probleem lahenduse, kui 3M aknakilede volitatud paigaldaja kleepis 3M Silver kile kõigile 3083 aknale.

Paigaldaja kattis kilega rohkem kui 7700 ruutmeetrit klaasi. Tänu kogemustele ja paigaldusmeeskonna tõhusale tööle valmis projekt 6 nädalat graafikust ees.

TULEMUSED

Kuigi kõige olulisem tulemus on töötajate suurem mugavus, ütleb Ford, et ettevõte saab nüüd kasu energiatarbimise vähenemisest, mis hinnanguliselt moodustab 57 000 USD aastas.

Enne kile paigaldamist sai Ford kuumadel suvepäevadel jahutada hoone sisetemperatuuri kõige rohkem 27 kraadini. Nüüd on isegi 32-kraadistel päevadel temperatuur püsinud mugaval 22-kraadisel tasemel.

Ettevõttel on kasu ka hoone ilusast välimusest. Samas vähenes pimestav valgus arvutiekraanidel. Hoones asuvas kauplemiskeskuses polnud seitsmel aastal kardinaid kordagi avatud, sest muidu poleks päikesevalgus lasknud näha ekraane. Nüüd saavad töötajad nautida võimalust vaadata aknast välja.

3M EELIS

Fordile tehti kolm pakkumist, üks neist volitatud 3M kilepaigaldajalt. "Ford oli näinud meie varasemaid töid ja neile meeldis idee kasutada 3M tooted, sest 3M-l on suurepärane maine," ütles kilepaigaldaja esindaja Roeder. "Siin oli oluline projekti müümine, sest Ford teadis, et 3M seisab oma teenuse ja toote eest."

 

Back to Näiteid elust