3M kasutab selle saidi puhul küpsiseid. See sait ja 3M-i valitud teenusepakkujad paigutavad teie arvutisse tekstifaile sisaldavaid küpsiseid, et tunda ära teie arvuti ja:

  • muuta teie kogemus 3M-i veebisaitidel isiklikumaks;
  • näidata teile teie huvide järgi valitud reklaame;
  • koguda anonüümset statistilist teavet saidi funktsionaalsuse ja jõudluse paremaks muutmiseks.

Õppige tundma selliste küpsiste aktsepteerimise eeliseid

Teil on võimalik igal ajal muuta oma küpsiste seadistusi, klõpsates lingil Küpsiste eelistused.

Mõned keeldumised ei pruugi toimida teie brauseri küpsiste seadistustest olenevalt. Kui soovite seda tööriista kasutades seadistada keeldumiste eelistusi, peate oma brauseri seadistustes lubama kolmanda poole küpsiseid.

Klõpsates „Nõustu ja jätka” kinnitate, et olete saanud aru vasakul kirjeldatud küpsiste seadistustest ja nõustute nendega.

Nõustu ja jätka

Otse navigeerimise juurde Otse lehekülje navigeerimise juurde Otse põhisisu juurde All 3M.com Site Map

3M Night Vision aknakile Los Angelese pilvelõhkujal säästab energiat ja parandab vaadet

27/04/2012

Back to Näiteid elust

62-korruseline AON Keskus, mis kõrgub üle laiuva Los Angelese, on üks maailma kõrgemaid hooneid. 1974. aastal ehitatud AON Keskus on akendega üleni kaetud. Et kontrollida soojust ja pimestavat valgust, lasi hoone haldaja 1980. lõpus paigaldada aknakile. Kile parandas küll energiatõhusust, kuid selle aja kiledel oli üks viga - ajapikku nad omandasid soovimatu lilla tooni. Peaaegu kaks aastakümmet hiljem oli AON Keskus valmis iluraviks.

Eesmärgiga suurendada ehitise energiatõhusust ja kasutada uusi energiasäästupakkumisi, kutsus hoone tegevjuht David Thompson kaks konkureerivat aknakilede paigaldajat osalema mitteametlikul testimisel. Harry Stallmach, firma ADEC omanik ja volitatud 3M aknakilede paigaldaja, ja tema konkurent paigaldasid kile katsealale. Ehitusinsenerid mõõtsid temperatuure 2 kuu jooksul.

"3M aknakile edestas konkurenti nii energiatõhususe kui hinna poolest," ütles Thompson. "Lisaks Vee ja energiaosakond, mis asub selles hoones, tahtis saada suure valguse läbilaskvusega lahendust. 3M Night Vision aknakile pakkus seda ja lisaks energiatõhusust, mida tahtsime."

"Suurima päikesekaitsega ja eredat valgust vähendavad kiled on sageli nii peegeldavad, et neist on raske läbi näha, eriti pimedal ajal," ütleb Stallmach. "Night Vision blokib päikesesoojust kuni 59% ja UV-kiirgust kuni 99% ja vähendab pimestavat valgust 72%, olles seega üks tipptegijad tööstusharus. Samas, kui oled sees ja vaatad välja, puudub peegelduvus ja vaade on selge - see on oluline tegur, kui oled Los Angeleses!" Sama tehnoloogia, mis võtab maha peegelduvuse, teeb Night Vision'i tooni stabiilseks, tagades, et värv ei pleeku.

TULEMUSED

Tulemused näitavad, et AON Keskus saavutab igal aastal energiasäästu rohkem kui 200 000 USD. Ühendades kokkuhoiu energia soodushindadega kaeti projekti maksumus vähem kui 2 aastaga. "Meil on nüüd võimalik jahutada hoonet välisõhu abil rohkem kuid aastas," ütleb ta. "Tõesti kuumadel suvepäevadel võime ühe jahuti kasutamisest loobuda, mis on märkimisväärne kokkuhoid." Muud meeldivad tulemused hõlmavad üürnike palavust puudutavate kaebuste vähenemist, positiivset tagasisidet kaunite vaadete kohta - isegi öösel. Kuigi 3M kile peamiseks müügiargumendiks oli tõhusus, ütleb Thompson, et talle avaldas muljet ka toetust, mis tuli 3M peakontorist: "3M tõesti innustas tööd. Night Vision oli uus toode ning nad tahtsid olla kindlad, et meil on kogu informatsioon, mis vaja. Isegi leiutaja, kes leiutas tehnoloogia, käis kohal, et näidata meile kuidas kile toimib. See oli palju rohkem, kui me lootsime. Ka hoone välimus paranes märgatavalt."

3M EELIS

Kuigi 3M kile toime ja head suhted paigaldajaga olid peamised müügiargumendid, ütleb Thompson, et talle on oluline ka 3M-i poolt pakutav tugev ja mitmekülgne garantii. 3M garantii on tööstusharu tugevaim kogu maailmas ja katab nii toote kui paigalduse.

 

Back to Näiteid elust